Zverev ponovo šampion Rima!

Aleksander Zverev je osvojio titulu na Mastersu u Rimu. Teniser iz Hamburga je poslije velike borbe i 103 minuta igre pobijedio Čileanca Nikolasa Đarija, 6:4, 7:5

Saši je to drugi trofej u Večnom gradu u kojem je trijumfovao i kao 17-godišnjak, još 2017. godine.

Bio je ovo sedmi meč dvojice igrača i peta pobjeda Zvereva, a na šljaci sada ima skor od 3:2.

Koliko je Zverev bio dobar, svjedoči prije svega podatak da je u ovom finalu na svoj servis izgubio samo pet poena!

Đari nije bio ni blizu brejka, a Saša je nešto ranije mogao da završi meč.

U početnom setu, Aleksander je do brejka došao u desetom gemu, taman da dobije početni set sa 6:4.

U drugom, dvije prilike je propustio u četvrtom gemu, a u desetom je na 5:4 imao dvije meč lopte na servis Čileanca, nije ih iskoristio.

Zato jeste opet u tom finalnom, 12. gemu za 7:5 i veliku pobjedu, prenosi B92.