Srpski teniser Miomir Kecmanović u drugom kolu turnira u Hongkongu

Tanjug

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Hongkongu, pošto je jutros u prvom kolu pobijedio Japanca Tara Danijela 6:3, 6:2.

Meč je trajao 71 minut. Kecmanović je trenutno 54. teniser svijeta, dok je Danijel 75. na ATP listi.

Kecmanović je u prvom setu prvi stigao do brejka u šestom gemu i poveo je 4:2. Japanac je uzvratio ribrejkom i smanjio na 4:3. Međutim, srpski teniser je osvojio naredna dva gema i prvi set je dobio rezultatom 6:3.

Kecmanović je nastavio sa dobrom igrom i u drugom setu, a ovaj dio meča je dobio rezultatom 6:2.

Srpski teniser će u drugom kolu turnira u Hong Kongu igrati protiv Amerikanca Frensisa Tijafoa, koji se nalazi na 16. mjestu ATP liste. Srpski i američki teniser odigrali su četiri međusobna duela u karijeri, a Tijafo vodi 3:1 u pobjedama.

ATP turnir u Hongkongu igra se za nagradni fond od 661.585 dolara.