Španski teniser Rafael Nadal velikim preokretom do polufinala turnira u Baštadu

BAŠTAD - Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u polufinale turnira u Baštadu pošto je posle velikog preokreta i četiri sata i jednog minuta igre pobedio Argentinca Marijana Navonea rezultatom 2:1 (6:7(2:7), 7:5, 7:5).

U prvom setu, koji je obilovao brejkovima sa obe strane, Navone je servirao na 5:4 za set, ali nije iskoristio dvi set lopte.

Nadal je napravio brejk, a zatim poveo 6:5 i imao dvi set lopte, ali ih nije iskoristio. U taj brejku je Argentinac dominirao i lako poveo 1:0. Nadal je na startu drugog seta napravio dva vezana brejka i poveo 3:0, ali Navone je uspio da u potpunosti preokrene i povede 4:3 i 5:4.

Nadal međutim uspjeva da veže tri gema i uvede meč u treći set.

Na početku drugog seta Navone pravi brejk, ali ga Nadal brzo vraća i stiže do vođstva 5:2.

Argentinac se nije predao, izjednačio je na 5:5, ali Nadal zatim pravi novi brejk i servisom konačno privodi meč kraju.

Nadalov protivnik u polufinalu biće Hrvat Duje Ajduković koji je u četvrtfinalu pobedio Tijaga Monteira rezultatom 2:1 (6:2, 4:6, 6:4).

Turnir na šljaci u švedskom gradu Baštadu igra se za nagradni fond od 579,320 evra i poslednja je proba za tenisere pred početak Olimpijskih igara u Parizu.