Siner zakazao spektakl

NjUJORK - Prvi teniser svijeta Janik Siner plasirao se u drugo četvrtfinale US opena u karijeri.

Italijan je bio bolji od Amerikanca Tomija Pola sa 7:6 (3), 7:6 (5), 6:1, poslije dva časa i 46 minuta igre na stadionu "Artur Eš".

Morao je Siner da igra dva taj-brejka u duelu sa 14. teniserom planete, protiv kojeg sada ima skor 3-1 u pobjedama.

Ogromnih problema imao je naročito u prvom setu, kada je volšebno uspio da nadoknadi dva brejka zaostatka.

Od 1:4 je stigao do 5:4, potom i do brejk, odnosno set lopte. Nije je iskoristio, ali je taj-brejk završio serijom 4:0 i tako poveo na ovom meču.

Drugi set je bio mirniji. Brejk lopta nije bila viđena sve do 11. gema, kada je Siner propustio svoju šansu.

Taj-brejk je sada bio dramatičniji, Pol je imao 5:4, ali je Siner opet napravio seriju, ovoga puta 3:0 i tako nagovijestio trijumf.

Jedan brejk, onda i još jedan tokom trećeg seta – i sve je bilo gotovo, Siner je stigao do trijumfa, usput spasivši dvije brejk lopte u gemu u kojem je servirao za meč.

Sada ga čeka Danil Medvedev (srijeda), osvajač US opena iz 2021. i neko protiv kog ima negativan skor (5-7).