Rubljov izborio finale Srpska opena VIDEO

Darko Dragičević

BANjALUKA - Andrej Rubljov je još jednom pokazao da se nalazi u sjajnoj formi nakon osvajanja Monte Karla.

Ruski teniser plasirao se u finale turnira Srpska open gdje brani titulu osvojenu u Beogradu. Savladao je Aleksa Molčana sa 2:0.

Rubljov je bio sjajan u prvom setu.Odličan servis mu je donosio prednost a uspio je da napravi brejkove u trećem i petom gemu.

Pokušavao je Slovak da se vrati imao je tri brejk lopte pri rezultatu 2:5. Međutim Rubljov je u tim momentima pogađao, bio miran i osvojio je prvi set sa 6:2.

Sličan scenario viđen je i u drugom setu. Rubljov je rano stekao brejk prednosti. Molčan je tokom meča insistirao na udarcima u bekhend stranu rivala a u šestom gemu je došao do ribrejka i izjednačenja 3:3.Drama je zatim nastavljena sa dva nova brejka. Slovak je zaigrao puno kvalitetnije i opuštenije i stvarao je sve veće probleme ali nije imao snage za preokret. Rubljov je nakon najdužeg gema u meču došao do brejka a zatim i pobjede.

Rival u finalu biće mu pobjednik srpskog duela Dušan Lajović - Miomir Kecmanović.