Poznat potencijalni rival Srbije: Italija u polufinalu Dejvis Kupa

Dejvis kup tim Italije plasirao se u polufinale na završnom turniru u Malagi.

Italijani su ukupnim rezultatom 2-1 pobijedili reprezentaciju Holandije.

Odlučujući poen "azurima" donio je dubl u sastavu Janik Siner/Lorenco Sonego, oni su bili bolji od Talona Grikspora i Veslija Kulhofa, 6:3, 6:4.

Italijanima je za pobjedu u ovom susretu dublova bilo dovoljno 86 minuta.

U početnom setu, Siner i Sonego su u trećem gemu spasili jednu brejk loptu, a on da u narednom nisu uspjeli da iskoriste tri brejk šanse.

Ponovo su neutralisali jednu brejk loptu Holanđana u sedmom gemu, da bi konačno u osmom došli do brejka za 5:3, a potom odservirali sa 6:3 i početni set.

U drugom, ponovo su i jedni i drugi imali šanse na početku, Italijani nisu iskoristili tri brejk lopte u trećem, a Holanđani jednu u četvrtom gemu.

Ipak, Siner i Sonego su do ključnog brejka došli u sedmom gemu i tu prednost sačuvali do kraja.

Prethodno, Holandija je povela pobedom Botika van de Zandšulpa protiv Matea Arnaldija, 6:7 (6), 6:3, 7:6 (7), a bi Janik Siner izjednačio pobjedom protiv Talona Grikspora, 7:6 (3), 6:1.

Italija u polufinalu čeka pobjednika iz duela Srbije i Velike Britanije.