Olga Danilović uspješno preskočila prvu prepreku na Rolan Garosu

Srpska teniserka Olga Danilović izborila je plasman u drugo kola Rolan Garosa nakon rutinske pobjede nad Katerinom Baindl 2:0, po setovima 6:3, 6:2.

Meč između srpske i ukrajinske teniserke trajao je sat i 36 minuta. Danilovićeva je 105. teniserka svijeta, dok je Baindl 83. na VTA listi.

Srpska teniserka igraće u drugom kolu Rolan Garosa sa pobednicom meča između Rumunke Sorane Kirstee i Italijanke Jasmine Paolini.

Olga Danilović je sigurno ušla u meč i povela 4:0 u prvom setu. Ukrajinka je smanjila na 4:3, ali je srpska teniserka osvojila naredna dva gema i prvi set rešila u svoju korist rezultatom 6:3.

U drugom setu Olga je prva stigla do brejka i to u trećem gemu. Baindl je uzvratila ribrejkom za 2:2. Međutim, srpska je teniserka je zaigrala odlučnije u nastavku meča, osvojila četiri uzastopna gema i zasluženo je stigla do pobede.

Olga Danilović je prošle godine eliminisana u drugom kolu Rolan Garosa, prenosi Rts