Olga Danilović eliminisana u osmini finala Rolan Garosa

Tanjug

PARIZ - Srpska teniserka Olga Danilović nije uspjela da se plasira u četvrtfinale Rolan Garosa, pošto je danas u osmini finala poražena od Čehinje Markete Vondrušove 6:4, 6:2.

Meč je trajao jedan sat i 20 minuta. Ovo je bio drugi međusobni duel srpske i češke teniserke, a drugi trijumf Vondrušove. Danilović je 125. teniserka svijeta, dok je Čehinja šesta igračica svijeta.

Danilović je povela 3:0 na startu prvog seta. Srpska teniserka je potom stigla do 4:1, ali je Čehinja osvojila pet gemova zaredom i prvi set je riješila u svoju korist 6:4.

Vondrušova je nastavila sa dobrom igrom u drugom setu, a svojoj rivalki je u ovom dijelu meča prepustila samo dva gema.

Čehinja će u četvrtfinalu Rolan Garosa igrati protiv Poljakinje Ige Švjontek, koja je bila bolja od Ruskinje Anastasije Potapove 6:0, 6:0.

Danilović je plasmanom u osminu finala ostvarila najbolji rezultat u karijeri na gren slemovima.