Nastavljen meč Đokovića u Rimu

D.D.

RIM – Duel Novaka Đokovića protiv Holgera Runea u četvrtfinalu Mastersa u Rimu nastavljen je nakon 70 minuta pauze zbog padavina. Danski teniser je u momentu prekida vodio 1:0 u setovima dok je u drugom rezultat 4:5(0:30).

Prvi set je u potpunosti pripao mladom Dancu. Rune je bio mnogo precizniji i napravio je veoma lako dupli brejk te stekao veliku prednost.

Danac je imao u prvom setu samo tri greške, dok je Đoković imao veliki broj loših poteza i neiznuđenih grešaka (13 neiznuđenih) . Prespora šljaka ometala je srpskog tenisera koji se očito mučio i sa povredom. Rune je sačuvao prednost i bio siguran na svoj servis te je dobio ovaj period sa 6:2.

U drugom setu Đoković je značajno popravio svoj servis, lakše je dolazio do poena, pa je uspio da prvi dođe do brejka. Srpski teniser je tražio medicinski tajm aut u kojem je dobio i tablete protiv bolova. Bilo je tokom ovog seta i sukob sudije Lajanija i Runea. Ipak, Danac je uspio da vrati brejk.