Lajoviću srpski derbi u Banjaluci

M. Z.

BANjALUKA - Srpski derbi prvog kola Srpska opena pripao je Dušana Lajoviću koji je nadgrao zemljaka Filipa Krajinovića u tri seta i dva dana.

Lajović je slavio trijumf rezultatom 6:2, 4:6, 6:4, i čeka boljeg iz meča Hamad Međedović - Gregorija Barerea, koji igaju kasnije danas. Kiša u Banjaluci pravila je velike probleme dvojici srpskih tenisera koji su meč započeli u ponedjeljak predveče, a završili maloprije i to nakon dva časa i 20 minuta.

U petom odmjeravanju snaga Lajović je stigao do treće pobjede, a posljednji put su igrali prošle godine u Monte Karlu takođe na šljaci. Zemlja definitivno ne leži Krajinoviću koji je pretpio drugi poraz od zemljaka na toj podlozi, a jedine dvije pobjede upisao je na betonu i to američkom, u Indijan Velsu (2022) i Majamiju (2015).