Krejčikova pokorila Vimbldon

Tanjug

Češka teniserka Barbora Krejčikova osvojila je Vimbldon, pošto je danas u finalu pobijedila Italijanku Jasmin Paolini rezultatom 6:2, 2:6, 6:4.

Meč je trajao jedan sat i 58 minuta. Krejčikova je 32. teniserka svijeta, dok je Paolini sedma igračica na WTA listi.

Krejčikova je osvojila prvi set pošto je dva puta oduzela servis protivnici. Paolini je u drugom setu napravila dva brejka i tako izjednačila na 1:1 u setovima.

Češka teniserka je u sedmom gemu trećeg seta napravila brejk. Paolini je u desetom gemu imala dvije brejk lopte koje je Krejčikova uspela da spasi.

Zatim je Krejčikova u istom gemu propustila dvije meč lopte, da bi na kraju treću uspjela da iskoristi.

Krejčikova je danas osvojila drugi grend slem u karijeri, pošto je 2021. godine bila podigla pehar na Rolan Garosu.