Italijan Janik Siner u četvrtfinalu Monte Karla čeka Đokovića ili Muzetija

Tanjug

MONTE KARLO - Italijanski teniser Janik Siner plasirao se u četvrtfinale mastersa u Monte Karlu, pošto je danas u osmini finala pobjedio Poljaka Huberta Hurkača 3:6, 7:6 (8:6), 6:1.

Meč je trajao dva sata i 28 minuta. Poljak je dobio prvi set rezultatom 6:3, a Hurkaču je bio dovoljan jedan brejk da dođe do vođstva od 1:0 u setovima. Velika borba je viđena u drugom setu, a Hurkač je imao meč loptu u taj-brejku pošto je vodio 6:5. Međutim, Italijan je osvojio tri uzastopna poena i izjednačio je na 1:1 u setovima.

Siner je briljirao u trećem setu, koji je dobio rezultatom 6:1.

Italijan će sutra u četvrtfinalu igrati sa pobednikom meča između Srbina Novaka Đokovića i Italijana Lorenca Muzetija, koji je na programu kasnije danas.

Plasman u četvrtfinale izborio je i Nemac Jan-Lenard Štruf, koji je pobedio Norvežanina Kaspera Ruda 6:1, 7:6 (8:6). Meč je trajao sat i 45 minuta. Štruf će u četvrfinalu igrati protiv pobednika meča između Rusa Andreja Rubljova i Karena Hačanova. Masters u Monte Karlu igra se za nagradni fond od 5.779.335 evra.