Istorija: Popirin dobio prvi meč na Srpska openu

G. S.

BANjALUKA - Pobjednik banjalučkog čelendžera iz 2019. godine Talon Grikspor nije uspio da se plasira u drugo kolu Srpska opena jer ga je nadigrao Aleksej Popirin rezultatom 7:6 (4), 7:6 (4).

Ovaj meč ostaće zapamćen u istoriji banjalučkog tenisa jer je prvi koji je odigran u gradu na Vrbasu na turniru iz serije ATP 250. Australijanac je prvi put igrao u Banjaluci i uz dosta muke došao je do drugog kola protiv žilavog Holanđanina.

U izuzetno dramatičnom meču Australijanac je savladao bivšeg pobjednika banjalučkog Čekendžera Talona Grikspora sa 2:0. U prvom setu nije bilo brejkova a na kraju je odlučio taj brejk u kojem je više strpljenja imao Popirin koji je dobio prvi set. U taj brejku je biolo 7:4.

U drugom setu oba tenisera su imala šanse da naprave brejk. Popirin je spasio dvije a Grikspor tri brejk lopte tako da je odluka pala u taj brejk u kojem je Australac opet bio bolji.

On će čekati boljeg iz duela Aleks Molčan Danijel Taro.