Đoković siguran: Srbin u novom vimbldonskom finalu!

Najbolji teniser svih vremena Novak Đoković plasirao se večeras u novo vimbldonsko finale!

Protiv Italijana Lorenca Muzetija upisao je pobjedu u tri seta (6:4, 7:6, 6:4) i tako zakazao dvoboj sa španskim teniserom Karlosom Alkarazom. To će biti repriza prošlogodišnjeg finala i prilika Srbinu da se revanšira mladom teniseru za poraz iz 2023. godine. Podsjećamo, Novaku je prošle godine, od četiri grend slem turnira, izmakao samo vimbldonski.

Novaku je ovo bila šesta pobjeda protiv Muzetija u sedam mečeva. Meč je trajao dva sata i 51 minut.

Srpski teniser je tako ušao u svoje 10. finale Vimbldona, gdje će se boriti za osmi trofej u Londonu, a ukupno 25. na grend slem turnirima.

Đoković je u prvom setu napravio dva brejka, a pretrpio jedan, što je bilo dovoljno da povede 1:0 u setovima.

Muzeti je napravio brejk u prvom gemu trećeg seta. Đoković je u šestom gemu uspio da vrati brejk.

Srpski teniser je drugi set osvojio poslije taj-brejka rezultatom 7:2.

Treći set je počeo brejkom Đokovića. On je u devetom gemu na servis Muzetija imao tri meč lopte koje nije uspio da iskoristi.

U sljedećem gemu Muzeti je imao brejk loptu koju nije uspio da realizuje. Đoković je zatim uspio da iskoristi četvrtu meč loptu i tako dođe do pobjede i plasmana u finale Vimbldona.

Đoković je drugi teniser svijeta, dok je Muzeti 25. igrač na ATP listi.

Alkaras je ranije danas savladao u drugom polufinalnom meču ruskog tenisera Danila Medvedeva, 3:1 u setovima.