Đoković prošao u treće kolo Vimbldona

Tanjug

Najbolji srpski teniser Novak Đoković pobijedio je Džordana Tompsona u drugom kolu Vimbldona sa 6:3, 7:6 (4) i 7:5. Srbin nezaustavljivo ruši svoje protivnike u Londonu.

Beograđanin je time nastavio svoj nevjerovatan niz pobjeda pošto deset godina ne zna za poraz na Centralnom terenu.

Australijanac mu je pružao više nego solidan otpor, servirao je dobro i imao je jasno spremljenu taktiku, da rano proba da napadne servis svog protivnika.

I prolazilo je sa promjenljivim uspjehom, više da se što duže održi u setovima, nego da objektivno ugrozi Đokovićev servis i da mu uzme brejk.

Upravo zbog toga je tokom meča više bilo pitanje koliko će izdržati u kom setu i najbolji je bio u drugom, gdje ga je jedna dupla greška poslije petnaestak asova koštala mini-brejka za 0:2, poslije čega je u trećem setu uradio nešto slično i poklekao opet tek u završnici.

Novak je u prvom setu konstantno pravio prednost kada god bi se poeni igrali dalje od servisa Džordana Tompsona.