Đoković lako do trećeg kola Mastersa u Parizu

D.P.

PARIZ – Najbolji teniser svijeta Novak Đoković lako se plasirao u treće kolo Mastersa u Parizu pošto je savladao Tomasa Martina Ečeverija sa 6:3, 6:2 i tako osvetio zemljaka Miomira Kecmanovića, koga je Argentinac pobijedio u prvom kolu sa 4:6, 7:6 (8), 6:4.

Đoković je tokom cijelog susreta kotrolisao igru i bez većih problema slavio u duelu protiv 31. igrača svijeta. U prvom setu napravio je brejk u osmom  gemu i potom odservirao za 1:0, Dva brejka u drugom setu, u prvom i petom gemu bila su dovoljna za osvajanje drugog seta i pobjedu u meču, koji je trajao jedan sat i 24 minuta.

Protivnik u trećem kolu najboljem teniseru svijeta biće 23. igrač na ATP listi Holanđanin Talon Grikspor, koji je u drugom kolu savladaso Španca Alehandra Davidoviča Fokinu sa 6:2, 6:2.

Drugi srpski predstavnik Dušan Lajović nije uspio da se plasira u treće kolo pošto je poražen od Australijanca Aleksa De Minora sa 6:4, 4:6, 4:6 poslije dva časa i 11 minuta igre.