Đoković dobio drugi set protiv Sinera

MALAGA – Novak Đoković je dobio drugi set protiv Janika Sinera u drugom meču polufinala Dejvis kupa u Malagi.

Savjetovao je dobro Troicki Novaka između setova. Te je znatno raspoloženiji bio na startu drugog seta. Došao do tri gem lopte. Ipak, nije iskoristio prvu, dobar ritern Sinera omogućio mu je lak poen. Ali za više snage nije imao.

Prvi as u drugom setu ubacuio je  Siner. U narednom poenu otjerao je daleko od linije Novaka, pročitao njegovu namjeru i lagano poentirao za 30:0. Rutisnki je Siner došao do gema.

Uslijedio je fenomenalan odgovor Đokovića. Tri gem prilike dobio je Srbin. Iskoristiio je  već prvu.

Đoković je tada krenuao da pritiska servis rivala. Došao je do 30:30, ali tada je poentirao Siner koji dolazi do gem prilike. Konačno se tada ukazala brejk prilika za Noleta.Rezutat je bio 3:1. Novak je osvojio i naredni gem , da bi zatim  Siner uzvratio,  a onda gem dobija Đoković i tako je rezutat završio na 5:2.

Srpski aa je ubrzo došao do dve set lopte za Đokovića. Brzo je servirao na T liniju Italijan, ali neprikosnoveni su bili riterni Srbina. Prvu je spasao Siner. spasao je i drugu četvrti igrač na ATP listi. Ipak, dolazi Siner do gem lopte i produžuje set.

Nakon svega, treću brejk šansu imao je najbolji igrač u istoriji tenisa. Koristi je i osvaja drugi set.