Danil Medvedev protiv Huberta Hurkača u četvrtfinalu Australijan opena

Tanjug

MELBURN - Ruski teniser Danil Medvedev plasirao se u četvrtfinale Australijan opena, pošto je jutros u Melburnu u osmini finala pobijedio Portugalca Nuna Boržesa 6:3, 7:6 (7:4), 5:7, 6:1.

Meč je trajao tri sata i sedam minuta. Medvedev je prvi set dobio rezultatom 6:3. Velika borba viđena je u drugom setu, koji je poslije taj-brejka pripao ruskom teniseru 7:4.

Medvedev je u trećem setu vodio 5:2, ali je portugalski teniser uspio da osvoji pet uzastopnih gemova i da ovaj dio meča dobije rezultatom 7:5. Ruski teniser je zaigrao angažovanije u četvrtom setu, koji je na kraju dobio sa ubjedljivih 6:1.

Medvedev će u četvrtfinalu Australijan opena igrati protiv Poljaka Huberta Hurkača koji je pobijedio protiv Francuza Artura Kazoa sa 7:6 (8:6), 7:6 (7:3), 6:4.

Ruski i poljski teniser odigrali su pet međusobnih duela u karijeri, a Hurkač vodi 3:2 u pobjedama.