Banjaluka open: Nedić propustio veliku šansu

D.D.

BANjALUKA - Andrej Nedić je propistio veliku šansu da se plasira u drugo kolo Banjaluka opena.

On je sa 2:1 po setovima 7:5, 6:7, 3:6 poražen od Havijera Baranka, a u drugom setu je imao gem na svoj servis za pobjedu.

Ipak sjajna borba je ohrabrenje za mladog tenisera.

Prvi set je donio veliku borbu. Nedić je uspio prvi da dođe do brejka i poveo je 2:1 ali je Španac odmah uzvratio.

Teniser iz Srpske je ipak napravio još jedan brejk u 11 gemu pa je zatim odservirao za prvi set 7:5.

Na startu drugog seta Baranko je poveo 2:0, ali je Nedić pokazao smirenost.

Izjednačio je na 2:2 a zatim uspio i da napravi brejk za vođstvo 4:3. Španac je međutim silovito uzvratio i izjednačio.

Mladi Dobojlija je zatim napao servis rivala sa osnovne linije i napravio brejk za vođstvo 6:5 pa je servirao za pobjedu.

Međutim iskusni rival je kaznio greške pa je meč otišao u taj brejk. Nediću se u tim momentima "stegla" ruka promašio je neke udarce i izgubio drugi set.

Velika borba je viđena u trećem setu. Nedić je izgubio servis, imao problema sa povredom ali se uprkos tome vratio u duel i uspio da izjednači. I

pak u finišu povreda je uzela danak pa je Španac vezao tri gema za pobjedu.

Naredni rival je šesti nosilac Marijano Navone.