Alkaraz pobijedio Đokovića na egzibiciji u Rijadu

Španski teniser Karlos Alkaraz savladao je Novaka Đokovića 2:1 na egzibicionom meču odigranom u Rijadu.

Najbolji teniser svijeta i drugoplasirani igrač na ATP listi sastali su se u Rijadu, a Alkaraz je trijumfalno završio sezonu pobedivši Đokovića za nešto manje od dva sata igre.

Srpski teniser je prvi došao do vođstva, bio je bolji u prom setu 6:4. Španac je došao do brejka, ali je Đoković uzvratio za 2:2 i na kraju ponovo oduzeo servis protivniku za kočan rezultat u prvom setu, piše RTS.

Početak drugog seta ličio je na prethodni, Alkaraz je stigao do brejka, a potom je do kraja sačuvao prednost i izjednačio u setovima.

U odlučujućem setu Španac je uspeo da oduzme servis Novaku za 2:1. Ipak, srpski teniser je uzvratio u šestom gemu za 3:3 i to iskoristivši petu brejk loptu.

Teniser su kasnije osvojili po jedan gem na svoj servis, a Alkaraz je novim brejkom poveo 5:4 i na kraju na svoj servis stigao do pobijede.

Dvojica najboljih tenisera svijeta odigrali su odličan meč, čime su najavili novu borbu za trofeje u narednoj sezoni.

Đoković i Alkaraz su odigrali šesti međusobni duel, a trenutno je rezultat neriješen, po tri puta su oba tenisera trijumfovala.

Carlos Alcaraz beats Novak Djokovic 4-6 6-4 6-4 in Riyadh.

Nothing like a little exhibition between the best of the best to get you excited about the 2024 season.