Zvezda pobijedila Trabzonspor i ostala u igri za evropsko proljeće

Agencije

BEOGRAD - Fudbaleri Crvene zvezde na domaćem terenu savladali su ekipu Trabzonspora rezultatom 2:1.u utakmici petog kola grupe H Lige Evrope.

Crveno-bijeli su tako ostali u igri za evropsko proljeće.

Prvi gol na meču postigao je Aleksandar Katai u 37. minutu utakmice.

Nepuna dva minuta nakon prvog gola, viđen je i drugi, izjednačujući na meču.

Anastasios  Bakasetas je postigao gol iz slobodnog udarca, pa se na pauzu u poluvremenu otišlo sa neriješenim rezultatom.

Drugi dio meča počeo je ofanzivno, kada je riječ o domaćem timu. Zvezdini fudbaleri su napadali gol protivnika, ali konkretnijih šansi nije bilo, sve do 64. minuta, kada je Aleksandar Pešić sa pet metara savladao protivničkog golmana.

Zvezda je ovom pobjedom došla do nova tri boda, ali i do nade da može zaigrati nokaut fazu u Ligi Evrope.

Bez obrzira na to što se Crvena zvezda nalazi na posljednjem mjestu u Grupi H, sa šest osvojenih bodova u posljednjoj utakmici protiv ekipe Monaka beogradski crveno-bijeli imaće priliku da ukoliko pobijede nastave takmičenje u eliminacionoj fazi.

U drugoj utakmici Grupe H, Ferencvaroš i Monako su remizirali 1:1.

Ferencvaroš se plasirao u narednu rundu takmičenja i nalazi se na prvom mjestu sa 10 bodova, drugi je Monako sa sedam, a Trabzonspor i Crvena zvezda imaju po šest bodova.