Zvezda savladala Vojvodinu

NOVI SAD- Crvena zvezda je u zaostalom meču petog kola savladala Vojvodinu u Novom Sadu 2:0  i tako sačuvala pet bodova prednosti u odnosu na Partizan.

Prvo poluvrijeme će što prije željeti da zaborave obje ekipe a jedino vrijedno pomena je šansa Aleksandra Kataija koji nije uspio da savlada golmana domaćih Lazara Carevića.

U nastavku je prvo Vojvodina zaprijetila u 51.minuti kada je Uroš NIkolić pogodio stativu.

Kazna za promašaj je došla veoma brzo. Eraković se sjajno ubacio pronašao Aleksandra Pešića koji je zatresao mrežu Vojvodine.

Devet minuta kasnije nakon igranja rukom i asistencije iz VAR sobe pokazan je penal za Zvezdu. Siguran izvođač bio je Gelor Kanga.

Zvezda je i nakon toga imala dvije dobre prilike, ali se prvo istakao Carević a zatim je Katai zakasnio.

U 84.minuti veliku šansu je propustio Ibrahim Mustafa koji je sa sedam metara šutirao pravo u golmana.

Crvena zvezda će u nedjelju od 17 časova gostovati Radničkom u Nišu, dok Vojvodina gostuje Napretku u ponedjeljak od 20 časova. Šampion Srbije nakon toga igra protiv igra protiv Trabzonspora u četvrtak od 21č.