Vulvsi nadigrali Totenhem, pobjede Liverpula i Njukasla

U prva tri nedjeljna meča odigrana u Premijer ligi u okviru 25. kola pobjede su upisali Liverpul, Vulverhempton i Njukasl.

Fudbaleri Liverpula upisali su i treću pobjedu nakon pauze i savladali Barnli kao gosti rezultatom 1:0.

Vratio se u tim Liverpula i Sadio Mane nakon osvajanja Kupa afričkih nacija i Jirgen Klop praktično može da računa na najbolji sastav.

Meč je riješio Fabinjo golom u 40. minutu susreta.

Liverpul sada na drugom mjestu na tabeli ima devet bodova manje od Mančester sitija, ali i utakmicu manje. Barnli je nakon tri vezana remija doživeo poraz i ostaje zakucan za dno tabele sa 14 bodova, ali iz samo 21 utakmice.

Totenhem – Vulverhempton

Novu muku Antoniju Konteu i Totenhemu donio je Vulverhempton koji je odnio kući sva tri boda pobjedom rezultatom 2:0.

Sve je u ovom meču zapravo riješeno za 18 minuta. Raul Himenez je zatresao mrežu domaćina već u šestom minutu, da bi u 18. pogodio i Leander Dendonker.

Vulvsi su ovom pobjedom preskočili Totenhem na tabeli. Vulverhempton je sada sedmi sa 37 bodova iz 23 meča, a Totenhem je odigrao 22 utakmice i ima 36 bodova, ali i tri vezana ligaška poraza.

Njukasl je do važne pobjede došao protiv Aston Vile minimalnim rezultatom.

Čovjek odluke bio je Kiran Tripije u 35. minutu.

Vila je došla do izjednačenja u 61. minutu, ali je linija izvučena na VAR snimku pokazala da je Oli Votkins stopalom bio u minimalnom ofsajdu i ovaj gol nije priznat, prenosi Sport klub.

Nakon treće vezane pobjede Njukasl je u sigurnoj zoni, na 17. mestu sa 21 bodom iz 23 meča.

Aston Vila je ostala na 11. mjestu gde iz 23 odigrane utakmice ima 27 bodova.