Vladimir Ilić trener Krupe: Svojom smo krivicom ostali bez dva boda

GRADIŠKA - Trener Krupe Vladimir Ilić je rekao da je njegova ekipa sama kriva što je u derbiju osmog kola protiv Kozare igrala neriješeno, 2:2 i tako ostala bez dva boda.

Gosti iz kanjona Tijesno poveli su u 17. minutu pogotkom Srđana Mrzića, ali do poluvremena domaći su uspjeli da preokrenu rezultat. Prvo je Dejan Glišić u 37. minutu izjednačio iz penala, da bi samo tri minuta kasnije Milan Šikanjić doveo Kozaru u prednost od 2:1. U nastavku susreta Ognjen Krneta je u 65. minutu postavio konačnih 2:2.

- Vremenski uslovi za igru bili su više nego teški, tako da smo u ranoj fazi utakmice morali da odustanemo od našeg sistema igre, ali to ne umanjuje činjenicu da je domaćin zaslužio bod. U nastavku susreta smo od pet kolosalnih prilika samo jednu pretvorili u pogodak i kada se tako nešto desi, onda si sam kriv za eventualni neuspjeh - realno je sagledao stvari šef stručnog štaba Krupe Vladimir Ilić.

U narednom kolu lider Krupa će ugostiti drugoplasiranu Slaviju.

- “Sokolovi” su sjajno otvorili sezonu i sigurno su zasluženo tu gdje se nalaze. Biće to sigurno veoma dobra utakmica, puna intenziteta, ali i za nas velika prilika da se eventualnom pobjedom odvojimo od rivala - dodao je Ilić.

Trener Kozare Saša Krupljanin je rekao da je njegova ekipa zasluženo stigla do boda.

- Nije nas pokolebalo rano vođstvo gostiju, koji su pokazali da su zasluženo na vrhu tabele. Odigrali smo sjajno tih prvih 45 minuta i uspjeli da po gotovo nemogućem terenu preokrenemo rezultat. Onda je u nastavku susreta Krupa zaigrala mnogo jače i agresivnije i stigla do izjednačenja. Sve u svemu, mislim da je rezultat realan i da smo poslije ovog boda, ali i pobjede u šesnaestini finala Kupa Republike Srpske nad Ljubićem u Prnjavoru dobili dodatno samopouzdanje za nastavak sezone - istakao je Krupljanin.

KRUPA      2 (1)

Strijelci: 0:1 Mrzić u 17, 1:1 Glišić iz penala u 37, 2:1 Šikanjić u 40, 2:2 Krneta u 65. minutu.

Stadion: “Velimir Sombolac” u Gradišci.

Gledalaca: 300.

Sudija: Danko Butulija (Trebinje) 6,5.

Žuti kartoni: Pepić, Jandrić, Glišić, Govedarica, Modić (Kozara), Mrzić, Perović (Krupa).

Igrač utakmice: Milan Šikanjić (Kozara) 7.

KOZARA: Modić 6,5, Veljkić 6,5, Blagojević 6,5, Glišić 7, Malbašić 6,5, Govedarica 6,5, Jandrić 7, Despotović 6,5 Šikanjić 7 (od 89. minuta Matić -), Pepić 6,5 (od 71. minuta Pejić -, od 78. minuta Komlenić -), Torlaković 6,5. Trener: Saša Krupljanin.

KRUPA: Damjanović 6,5, Redžić 7, Perović 6,5, L. Babić 6,5 (od 78. minuta Bubić -), N. Babić 6,5, Mitrović 6,5, Mrzić 7, Krneta 7, Ljelji 6,5, Petrović 6,5 (od 46. minuta Hadžić 6,5), Ristanović 6,5. Trener: Vladimir Ilić.

***

SLOBODA (MG)         2 (1)

LjUBIĆ              1 (1)

Strijelac: 0:1 Milanović u 11, 1:1 Koprivica u 36, 2:1 Zekanović u 83. minutu.

Stadion: “Luke” u Mrkonjić Gradu.

Gledalaca: 250.

Sudija: Mladen Mirić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Soldat, Živković (Sloboda MG), Jagodić, Džombić, Radaković, Bobić (Ljubić).

Igrač utakmice: Predrag Zekanović (Sloboda) 7.

SLOBODA (MG): Stjepanović 6, Danilović 6,5, Maksimović 6, Živković 6 (od 72. minuta Erić -), Domuzin 6 (od 67. minuta Gavrić -), Zekanović 7 (od 87. minuta Anđelić -), Đukanović 6 (od 72. minuta Guskić -), Mitrić 6, Soldat 6, Suljić 6, Koprivica 6,5. Trener: Darko Maletić.

LjUBIĆ: Mitrović 6, Radaković 6, Jagodić 6, Džombić 6 (od 86. minuta B. Žižak -), Milanović 7 (od 71. minuta Ćetojević -),  A. Žižak 6, Subić 6 (od 63. minuta Jugović -), Bosnić 6 (od 63. minuta Grahovac -), Čudić 6 (od 86. minuta Javorac -), Vidović 6, Bobić 6. Trener: Vladanko Komlenović.

***

OMARSKA         4 (2)

LAKTAŠI        8 (4)

Strijelac: 0:1 Marković u 5, 0:2 Milojević u 15, 0:3 Marković u 20, 1:3 Jaćimović u 22, 2:3 Dr. Romanić u 27, 2:4 Škorić u 32, 2:5 Vuković u 52, 3:5 Jaćimović u 65, 3:6 Škorić u 68, 3:7 Zelenika u 79, 4:7 Lajić u 83, 4:8 Vuković u 93. minutu.

Stadion: “Omarska” u Omarskoj.

Gledalaca: 700.

Sudija: Slaviša Mazić (Vlasenica) 6,5.

Žuti kartoni: B. Romanić, Dr. Romanić, Ratković, Grahovac (Omarska), Milojević, Dojčinović, Marković (Laktaši).

Igrač utakmice: Ognjen Škorić (Slavija) 8.

OMARSKA: Jokić 5, Zdjelar 5 (od 37. minuta Gavranović 5,5), B. Romanić 5, Rastoka 5,5, Panić 5 (od 73. minuta Lajić 6), Grahovac 5, Anđić 5 (od 73. minuta Ratković -), Dr. Romanić 6, Jaćimović 7, Jovičić 5 (od 37. minuta Stojnić 5,5), Vračar 5 (od 63. minuta Da. Romanić -). Trener: Zlatko Jelisavac.

***

LEOTAR   0 (0)

SLOBODA         0 (0)

Stadion: “Police” u Trebinju.

Gledalaca: 650.

Sudija: Miloš Gigović (Gradiška) 6,5.

Žuti kartoni: Delić, Osmić, Kapetanović, Husejnović (Sloboda).

Crveni kartoni: Osmanhodžić, Salihović (Sloboda).

Igrač utakmice: Semir Bukvić (Sloboda) 7.

LEOTAR: Puletić 6,5, Milović 6, Čubrilo 6, Todorović 7, Aćimović 6, Đajić 6, Perišić 6, Cmiljanović 6, Karić 6 (od 53. minuta Pervan 5,5), Šušnjar 6, Čavić 6 (od 53. minuta Stojković 6). Trener: Oleg Ćurić.

SLOBODA: Bukvić 7,5, Devedžić 5,5 (od 61. minuta Ćivić -), Osmanković 6, Maksimović 6,5 (od 86. minuta Husejnović -), Komazec 5,5 (od 61. minuta Jarović -), J. Osmić 5,5, Vranješ 6,5, Kapetanović 6, Vošnjak 6, M. Osmić 5 (od 46. minuta Kurtalić 5), Delić 5 (od 46. minuta Beganović 5). Trener: Adnan Jahić.

***

SLAVIJA          1 (0)

ŽELjEZNIČAR ST   0 (0)

Strijelac: 1:0 Popović u 79. minutu.

Stadion: SRC “Slavija” u Istočnom Sarajevu.

Gledalaca: 150.

Sudija: Stefan Đukić (Ugljevik) 6,5.

Žuti kartoni: Avdalović, Bjeloš, Kaljić, trener Regoje (Slavija), Jovandić, Kerezović, Stupar, trener Avdukić (Željezničar ST).

Igrač utakmice: Goran Popović (Slavija) 7.

SLAVIJA: Sirćo 6,5, Dabić 6,5 (od 85. minuta Bogučanin -), Đerić 6,5, Beširević 7, Popović 7, Stojanović 6,5, Avdalović 7 (od 90+2. minuta Mišović -), Kaljić 6,5, Mandić 6,5, Asentić 6,5 (od 59. minuta Bjeloš 6,5), Arbinja 7. Trener: Bojan Regoje.

ŽELjEZNIČAR SPORT TIM: Stupar 6, Ćebić 6, Sladojević 6, Blanuša 6, Kerezović 6,5, Ivić 6, Šuput 6, Jovandić 6, Janković 6,5, Pert 6, Stijaković 6. Trener: Asmir Avdukić.

***

RUDAR PRIJEDOR    3 (2)

DRINA (Z)                   1 (0)

Strijelci: 1:0 Marmat u, 2:0 Keita u 38, 2:1 Blagojević u 58, 3:1 Kojić u 90. minutu.

Stadion: Gradski u Prijedoru.

Gledalaca: 150.

Sudija: Velibor Gigović (Gradiška) 6,5.

Žuti kartoni: Marić, trener Bujić (Rudar Prijedor).

Crveni kartoni: Nemanja Marić (Rudar Prijedor) u 51, Saša Keranović (Rudar Prijedor) u 55. minutu.

Igrač utakmice: Danilo Marmat (Rudar Prijedor) 7,5.

RUDAR PRIJEDOR: Orlando 7, Mršić 7, Servos 7 , Kovačević 7, Radaković 7, D. Bilbija 7, Kojić 7,5, Kamenčić 7, Marić 5, D. Marmat 7,5, Keita 7,5 (od 55. minuta Alibegović 7). Trener: Zoran Bujić.

DRINA (ZVORNIK): Ružić 6 (od 46. minuta Jevtić 6), Stanišić 6, Blagojević 6,5 (od 78. minuta Marić -), Mazić 6, Alić 6, Vasić 6,5, Milošević 6 (od 46. minuta Erić 6), Tvrdišić 6, Ćulum 6,5, Šarčević 6 (od 88. minuta Marković -), Beatović 6. Trener: Miodrag Jevtić.

***

ALFA MODRIČA      0 (0)

TEKSTILAC             3 (2)

Strijelci: 0:1 Miljanović u 7, 0:2 Radić u 39, 0:3 Kušljić u 66. minutu.

Stadion: “Dr Milan Jelić” u Modriči.

Gledalaca: 100.

Sudija: Nikola Tešanović (Istočno Novo Sarajevo) 6,5.

Žuti kartoni: Ninković, Kostadinović, Omerhodžić (Alfa Modriča), Radić, Duspara, Miljanović (Tekstilac).

Igrač utakmice: Daniel Miljanović (Tekstilac) 7,5.

ALFA MODRIČA: Trišić 5,5, Omerhodžić 5,5, Pljevaljčić 5,5, Limić 5,5 (od 61. minuta Karvaljo -), Alizadeh 6, Kuljanin 5,5, Kostadinović 5,5, Ninković 5,5, Halilović 5,5 (od 73. minuta Simić -), Živković 6, Nišizaki 5,5 (od 80. minuta Janković -). Trener: Milan Petrović.

TEKSTILAC: Simić 7, Marić 7, Jolović 7,5, Kojić 7, Hasikić 7 (od 82. minuta Reljić -), Duspara 7 (od 78. minuta Bašić -), Miljanović 7,5, Kušljić 7,5, Radić 7,5 (od 75. minuta Đuričić -), Ignjić 7, Zeljković 7. Trener: Ognjen Koroman.

***

ZVIJEZDA 09     3 (1)

RADNIK   0 (0)

Strijelci: 1:0 Živanović u 7, Blažević u 52, 3:0 Blažević u 82. minutu.

Stadion: Gradski u Ugljeviku.

Sudija: Nemanja Aleksić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Živanović, Zoćević, Tešić, Matić (Zvijezda 09), Rašević, Vesić, Gavrić, Jokić, Živković (Radnik).

Crveni karton: Marko Zoćević (Zvijezda 09) u 61. minutu.

Igrač utakmice: Emanulah Blažević (Zvijezda 09) 8.

ZVIJEZDA 09: Abdulahović 7, Janković 7, Janjić 7, Đurić 7 (od 78. minuta Bokić -), Resić 7 (od 78. minuta Stjepanović -), Blažević 8 (od 84. minuta Matić -), Dujković 7, Milošević 7, Živanović 7,5, Zoćević 5, Orlandić 7 (od 65. minuta Tešić -). Trener: Srđan Šušić.

RADNIK: Lakić 6, Maletić 6, Jokić 6, Paranos 6, Došlo 6, Vesić 6 (od 58. minuta Maksimović 6), Srećković 6 (od 74. minuta Kovačević -), Živković 6, Rašević 6, Burazor 6, Gavrić 6 (od 88. minuta Novak -). Trener: Velibor Đurić.

Sudija: Marko Maksimović (Modriča) 6,5.

Žuti kartoni: Smajić (Sloboda, NG), Ateljević, O. Mojović (Sutjeska).

Igrač utakmice: Huan Hoze Fontemaki (Sloboda, NG) 7,5.

Sloboda (NG): Čalaković 7, Vejnović 7, Dodig 7, Abrego 7, Samardžić 7, Smajić 7,5, Krepaldi 7 (od 83. minuta Radišić -), Tiro 7, Kesić 7, Fontemaki 7,5, Alić 7. Trener: Darko Vojvodić.

SUTJESKA: Pajević 6,5, Ristanović 6, Radović 6 (od 65. minuta Sekulić -), N. Mojović 7, Milutinović 6,5 (od 65. minuta O. Mojović -), Mihajlović 6,5, Obrenović 6,5, Pljevaljčić 6,5, Danilović 6,5, Bonić 6,5, Ateljević 6,5. Trener: Miljan Radanović.

***

PODRINjE (J)   0 (0)

FAMOS             1 (0)

Strijelac: 0:1 Kokot u 75. minutu.

Stadion: Podrinja u Janji.

Sudija: Nemanja Petrović (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Alić, Pantić (Podrinje, J), Perović, Vranešić, Tešanović, Minić, Mičić (Famos).

Igrač utakmice: Zoran Kokot (Famos) 7.

PODRINjE (JANjA): Šito 6,5, Andrić 6, Bradarić 6, Jahić 6, Mitrašinović 6 (od 80. minuta Tomić -, od 90+3. minuta Savić -), Božić 6, Alić 6 (od 80. minuta Maksimović -), Pantić 6,5, Račanović 6 (od 60. minuta Ragipović 6), Perić 6 (od 80. minuta Perković -), Marković 6,5. Trener: Ilija Simić.

FAMOS: Terzić 7, Frganja 6,5, Škrba 6,5 (od 46. minuta Minić 6,5), Mičić 6,5, Demirović 6,5 (od 70. minuta Kokot 7), Radović 6,5, Vranešić 6,5 (od 90. minuta Kovačević -), Perović 7, Tešanović 6,5 (od 70. minuta Drakul -), Lalović 6,5 (od 90+4. minuta Vidaković -). Trener: Vladimir Drinjak.