Vaterpolisti Srbije pobijedili Italiju i osvojili turnir evropskih kvalifikacija Svjetske lige

Tanjug

PODGORICA - Vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je turnir evropskih kvalifikacija Svjetske lige u Podgorici, pošto je večeras u finalu savladala Italiju 12:9 (3:2, 3:2, 3:2, 3:3).

Oba tima plasmanom u finale ranije su obezbijedili mjesto na završnom turniru Svjetske lige u Strazburu, a večeras im se pridružila i Španija, koja je u meču za treće mjesto savladala domaćina Crnu Goru 15:10.

Nova generacija "delfina" predvođena selektorom Dejanom Savićem nastavila je gdje su stali slavni prethodnici i izvjesno je da će u Strazburu od 23. do 29. jula "napasti" zlato.

Najefikasniji u srpskom timu bio je Draško Gogov sa tri gola, po dva su postigli Dušan Mandić i Viktor Rašović, a po jedan Sava Ranđelović, Marko Radulović, Nemanja Vico, Nikola Jakšić i Radomir Drašović.