Utakmica Famosa i Slavije imala humanitarni karakter: Picula nije zaboravljen

ISTOČNA ILIDžA - Fudbaleri Famosa i Slavije igrali su neriješeno (2:2) u posljednjem, 17. kolu prvog dijela šampionata, a utakmica je imala humanitarni karakter, jer je sav prihod od ulaznica išao za nastavak liječenja bivšeg igrača Gorana Simića Picule.

Popularni Picula, koji je branio boje brojnih klubova u Republici Srpskoj doživio je 10. maja ove godine tešku povredu na radu od koje se još uvijek oporavlja.

- Simić je fudbalska legenda ne samo našeg grada i ove regije, već i cijele Republike Srpske i ovim gestom smo htjeli da pokažemo da smo uz njega kada mu je najteže.

Njegovo oporavak ide polako, ali se svi nadamo da će Picula uskoro biti sa nama i da ćemo se ponovo družiti na fudbalskim terenima - istakao je njegov nekadašnji saigrač i trener Slavije Bojan Regoje.

On je rekao da se veliki broj građana odazvao ovoj humanitarnoj akciji i da bi sigurno duel dva prvoligaša posmatralo daleko veći broj gledalaca, ali to nije dozvoljavao kapacitet stadiona.

- Zahvalio bih svima koji su nam pomogli i koji se su odazvali pozivu na ovu humanitarnu akciju. Ne smijemo zaboraviti ni veterane Slavije, koji su od prvog dana uz svog bivšeg saigrača. Veliko hvala i fudbalerima Radnika i Sutjeske, koji su takođe igrali humanitarni meč za Simića, kao i svim drugim klubovima, koji su uz ovog velikog fudbalera i još boljeg čovjeka - dodao je Regoje.

Bio je ovo prvi ligaški derbi dva kluba poslije 24 godine, a sve važno pomena desilo se u nastavku susreta, koji je domaćin završio s devet fudbalera, jer su prije vremena zbog crvenog kartona u svlačionicu morali Zoran Kokot i Marko Marković.

SLAVIJA 2 (0)

Strijelci: 0:1 Mišović u 55, 1:1 Mičić iz penala u 74, 1:2 Bogučanin 88, 2:2 Vranešić 90+2. minutu.

Stadion: "Branislav Lubura - Brane" u Istočnoj Ilidži.

Gledalaca: 600.

Sudija: Slaviša Mazić (Vlasenica) 6,5.

Žuti kartoni: Kokot, Minić, Marković (Famos), Bjeloš, Arbinja (Slavija).

Crveni karton: Zoran Kokot (Famos) u 83. minutu, Marko Marković (Famos) u 90+4. minutu.

Igrač utakmice: Boro Mišović (Slavija) 7.

FAMOS: Terzić 6,5, Škrba 6,5, Mičić 7 (od 90. minuta U. Kovačević -), Blažić 7, Radović 6,5 (od 90. minuta Drakul -), Perović 6,5, Tešanović 6,5, Marković 5, Minić 6,5 (od 59. minuta Otović -), Lalović 6,5 (od 70. minuta Vranešić 7), Kokot 5. Trener: Vladimir Drinjak.

SLAVIJA: Sirćo 6,5, Dabić 6,5 (od 81. minuta Bogučanin 7), Đerić 6,5 (od 85. minuta Gojković), Beširević 6,5, Popović 6,5, Mišović 7 (od 81. minuta Asentić -), Bjeloš 7, Arbinja 6,5, Mandić 6,5, Erić 6,5 (od 77. minuta Vučinić -), Tomić 6,5. Trener: Bojan Regoje.

***

DRINA (Z)          0 (0)

LAKTAŠI        2 (0)

Strijelci: 0:1 Marković u 57, 0:2 Škorić u 85. minutu.

Stadion: Gradski u Zvorniku.

Gledalaca: 150.

Sudija: Vanja Ajder (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Stanišić, Erić (Drina, Zvornik), Ostojić (Laktaši).

Crveni karton: Danijel Ćulum (Drina, Zvornik) u 89. minutu, Boris Ostojić (Laktaši) u 89. minutu.

Igrač utakmice: Bojan Marković (Laktaši) 7,5.

DRINA (ZVORNIK): Ružić 6,5, Knežević 6, Erić 6, Ćulum 5, Mazić 6, Sušić 6 (od 69. minuta Marković -), Vasić 6, Tvrdišić 6 (od 33. minuta Hidić 6), Blagojević 6, Stanišić 6, Beatović 6 (od 50. minuta Milošević 6). Trener: Miodrag Jevtić.

LAKTAŠI: Đ. Vuković 7, Milić 7, Milojević 7 (od 87. minuta Komljenović -), Ostojić 5, Marković 7,5 (od 78. minuta Stamenković -), Petković 7 (od 87. minuta Šavija -), Škorić 7,5 (od 90+2. minuta Savanović -), Bosančić 7, Runić 7, Dojčinović 7, D. Vuković 7 (od 90+2. minuta Gavrić -). Trener: Miljan Bajić.

***

RADNIK   2 (2)

SUTJESKA        0 (0)

Strijelci:  1:0 Srećković u 18, 2:0 Živković u 27. minutu.

Stadion: Gradski u Bijeljini.

Gledalaca: 200.

Sudija: Bojan Panić (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni:  Došlo, Srećković (Radnik), Ristanović, Pljevaljčić (Sutjeska).

Igrač utakmice: Nenad Srećković (Radnik) 7,5.

RADNIK: Lakić  7, Živković 7,5, Jokić 7, Paranos 7 (od 58. minuta Vesić 7), Došlo 7, Vasić 7, Srećković 7,5, Maletić 7, Rašević 7, Burazor 7 (od 82. minuta Kasalović -), Gavrić 7 (od 68. minuta Novak -). Trener: Velibor Đurić.

SUTJESKA:  Pajević 6,5, Ristanović 6 (od 82. minuta Gagović -), N. Mojović 6,5, Sekulić 6, Milutinović 6 (od 70. minuta Vladičić -), Ivanović 6, Pljevaljčić 6 (od 82. minuta Ristović -), Danilović 6, Bonić 6 (od 65. minuta Rašević -), Ateljević 6, O. Mojović (od 65. minuta Obrenović -). Trener: Miljan Radanović.

Sudija: Velibor Gigović (Gradiška) 6,5.

Žuti kartoni: Marković, Jahić, Perković (Podrinje, Janja), Abrego, Vejnović, Kesić, predstavnik kluba Karlica, Ešba, trener Vojvodić (Sloboda, Novi Grad).

Crveni karton: Semir Tiro (Sloboda, Novi Grad) u 12. minutu.

Igrač utakmice: Tarik Saletović (Sloboda, Novi Grad) 7.

PODRINjE (JANjA): Šito 6,5, Tomić 6,5, Andrić 6,5, Jahić 6,5 (od 84. minuta Maksimović -), Mitrašinović 6,5 (od 59. minuta Račanović 6,5), Božić 6,5, Ristić 6,5, Pantić 6,5, Perković 6,5 (od 59. minuta Bradarić 6,5), Perić 6,5, Marković 6,5. Trener: Mile Lazarević.

SLOBODA (NOVI GRAD): Čalaković 6,5, Vejnović 7, Dodig 7, Abrego 6,5, Samardžić 6,5, Smajić 6,5, Krepaldi 6,5 (od 46. minuta Ešba 6,5), Tiro 5, Kesić 6,5, Saletović 7, Alić 6,5. Trener: Darko Vojvodić.

***

RUDAR PRIJEDOR    1 (0)

KOZARA             0 (0)

Strijelac: 1:0 Pekija u 52. minutu.

Stadion: Gradski u Prijedoru.

Sudija: Danijel Perić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Pekija, D. Marmat, Marić, Alibegović, Imamagić (Rudar Prijedor), Pliego, D. Glišić, Matić (Kozara).

Igrač utakmice: Nemanja Pekija (Rudar Prijedor) 7.

RUDAR PRIJEDOR: Trninić 6,5, Kervos 6,5, Alibegović 6,5, Pekija 7, Kovačević 6,5, Demonjić 6,5 (od 87. minuta Keita -), Delić 6,5 (od 68. minuta Imamagić -), Kojić 6,5, Marić 6,5 (od 90. minuta Kamenčić 6,5), M. Bilbija 6,5 (od 68. minuta D. Bilbija -), D. Marmat 6,5. Trener: Srđan Marjanović.

KOZARA: P. Glišić 6, Pliego 6, Raca 6,5, Malbašić 6, D. Glišić 6,5, Jandrić 6,5 (od 64. minuta Matić -), Despotović 6,5, Komlenić 6 (od 84. minuta Dakić -), Popović 6, Maksimović 6 (od 68. minuta Pejić -), Torlaković 6 (od 64. minuta Blagojević). Trener: Saša Krupljanin.

***

LjUBIĆ    2 (0)

TEKSTILAC    0 (0)

Strijelac: 1:0 Bosnić u 69, 2:0 Bosnić u 79. minutu.

Stadion: SC "Siniša Peulić" u Prnjavoru.

Gledalaca: 100.

Sudija: Slađan Došlo (Istočno Sarajevo) 6,5.

Žuti kartoni: Bosnić (Ljubić), Kojić, Duspara, Obradov (Tekstilac).

Igrač utakmice: Andrej Bosnić (Ljubić) 8.

LjUBIĆ: Mitrović 7, Radaković 7 (od 84.  minuta Jevtić -), Jagodić 7, Džombić 7,5, Milanović 7 (od 76. minuta Jugović -), A. Žižak 7,5, Subić 7, Bosnić 8, Ćetojević 7, Vidović 7, Mišić 7 (od 61. minuta Čudić -). Trener: Milan Stanivuković.

TEKSTILAC: Simić 6, Marić 6, Ćorić 6 (od 75. minuta Đuričić -), Jolović 6, Kojić 6, Prljeta 6, Duspara 6 (od 61. minuta Bašić -), Ćalić 6 (od 75. minuta Brković -), Miljanović 6 (od 54. minuta Obradov 6), Ignjić 6, Zeljković 6. Trener: Ognjen Koroman.

***

ŽELjEZNIČAR ST   1 (0)

KRUPA               3 (1)

Strijelci: 0:1 Đuričin u 11, 0:2 Perović u 65, 1:2 Pert u 70, 1:3 Đuričin u 74. minutu.

Stadion: na Predgrađu u Banjaluci.

Gledalaca: 120.

Sudija: Darko Vukojević (Doboj) 6,5.

Žuti kartoni: trener R. Popović, Jević, Kerezović, S. Popović (Željezničar Sport tim), L. Babić, Perović (Krupa).

Igrač utakmice: Ognjen Đuričin (Krupa) 8.

ŽELjEZNIČAR SPORT TIM: Stupar 6, Šuput 6 (od 55. minuta Savatić -), Blanuša 6, Pert 6,5, Jovandić 6 (od 41. minuta Đogić 6), Bajić 6, A. Popović 6, Kalabić - (od 19. minuta Kralj 6), Jević 6, Kerezović 6 (od 55. minuta Kosta 6), S. Popović 6. Trener: Radomir Popović.

KRUPA: Damjanović 7, Redžić 7, Đuričin 8 (od 85. minuta Penić -), Perović 7,5 (od 77. minuta Krneta -), L. Babić 7, Đekić 7, Mrzić 7 (od 85. minuta Hadžić -), Nuhanović 7 (od 77. minuta Mitrović -), Lelji 7, Petrović 7 (od 90. minuta Nikodinović -), Raković 7. Trener: Vladimir Ilić.

***

ZVIJEZDA 09              3 (1)

ALFA MODRIČA      0 (0)

Strijelci: 1:0 Mujagić u 9, 2:0 Matić u 56, 3:0 Stjepanović u 86. minutu.

Stadion: Gradski u Ugljeviku.

Gledalaca: 50.

Sudija: Mario Jelić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni:  Tešić  (Zvijezda 09), Nikić, Sajar, Janković, Karvaljo (Alfa Modriča).

Igrač utakmice: Kojo Matić (Zvijezda 09) 7,5.

ZVIJEZDA 09:  Abdulahović 7, Janković 7, Janjić 7, Đurić 7, Resić 7 (od 46. minuta Bokić 7), Matić 7,5 (od 71. minuta Apostu -), Mujagić 7,5 (od 71. minuta V. Tešić -), Dujković 7, Zoćević 7, Vidović 7 (od 46. minuta Tešić -), Kojić - (od 24. minuta Stjepanović 7,5). Trener: Srđan Šušić.

ALFA MODRIČA: Đurić 6, Pljevaljčić 6, Karvaljo 6, Alizadeh 6 (od 59. minuta Janković 6), Kuljanin 6, Ilić 6, Simić 6, Limić 6, Sajar 6, Nikić 6 (od 79. minuta Salkanović -), Furtunato 6 (od 84. minuta Radić). Trener: Bojan Magazin.

***

SLOBODA (MG)         6 (2)

OMARSKA                  1 (1)

Strijelci: 1:0 Suljić u 25, 1:1 Rastoka u 27, 2:1 Zekanović u 28, 3:1 Zekanović u 54, 4:1 Maksimović u 74, 5:1 Soldat u 82, 6:1 Zekanović u 87. minutu.

Stadion: "Luke" u Mrkonjić Gradu.

Sudija: Mladen Mirić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Danilović, Soldat (Sloboda, Mrkonjić Grad), Zdjelar, Jokić (Omarska).

Crveni karton: Ilija Danilović (Sloboda, Mrkonjić Grad) u 88. minutu.

Igrač utakmice: Predrag Zekanović (Sloboda, Novi Grad) 8,5.

SLOBODA (MRKONjIĆ GRAD): Stjepanović 7, Danilović 5, Soldat 7,5, Zekanović 8,5, Đukanović 7, Mitrić 7 (od 62. minuta Vučković -), Koprivica 7, Anđelić 7 (od 75. minuta Gavrić -), Živković 7, Suljić 7,5 (od 84. minuta Pušić -), Maksimović 7,5. Trener Darko Maletić.

OMARSKA: Jokić 5, Ratković 5, Zdjelar 5 (od 62. minuta Marić -), Rastoka 6, Da. Romanić 5, Šunić 5, Jaćimović 5,5, Banović 5, Jovičić 5, Lajić 5,5, Vračar 5 (od 72. minuta Krecelj -). Trener: Zlatko Jelisavac.