Ubjedljiv poraz Borca u Mostaru

G.S.

Fudbaleri Borca uvjerljivo su poraženi u Mostaru od Zrinjskog 4:1 u derbiju 16. kola M:tel Premijer lige BiH.

Nakon što su na Gradskom stadionu izgubili sa 5:1, večeras su Banjalučani u Mostaru poraženi sa 4:1. Nenadoknadiv je bio izostanak najboljeg igrača i strijelca Stojana Vranješa s kojim je raskinuta saradnja i koji odlazi u inostranstvo.

Borac je dobro otvorio meč. Na startu je imao dvije dobre prilike i tu stao. Već u 13. minuti bilo je 1:0. Malekinušić je pogodio. 12 minuta kasnije Zrinjski je poveo 2:0. S bijele tačke precizan je bio Nemanja Bilbija.

Bivši Borčev fudbaler ponovo je bio u glavnoj ulozi u 30. minuti kada Bilbija postiže svoj 13. gol u sezoni. Tu nije kraj problemima Banjalučana u prvom poluvremenu. U 36. minuti na 4:0 povisio je Savić.

U nastavku za nijansu bolja igra Borca koji je u finišu uspio da smanji rezultat. Konačnih 4:1 postavio je Vušurović u 83. minuti.

Ovo je bio prvi poraz Borca pod vođstvom Nemanje Miljanovića nakon 13 mečeva bez poraza.

Interesantno je da su posljednji put Banjalučani poraženi upravo od Zrinjskog 16. avgusta sa 5:1 nakon čega je Miljanović postavljen za trenera, prenosi RTRS.