U Krupi zadovoljni poslije trijumfa nad Radnikom: Jesenja titula sve bliže

BANjALUKA - Fudbaleri Krupe u duelu dva bivša premijerligaša bez većih problema savladali su Radnik sa 4:1, a poslije ubjedljive pobjede u derbiju 14. kola prvoligaškom karavana u taboru domaćina vladalo je zadovoljstvo.

Pobjednik je odlučen u periodu od 12 minuta kada je Krupa stigla do prednosti od 3:0. Luka Babić je načeo goste u 24, a pet minuta kasnije Miloš Perović iz penala povisio na 2:0. Već u 36. minutu Aleksandar Petrović je postigao i treći pogodak. U nastavku susreta Dragan Došlo u 78. minutu je smanjio na 1:3, a konačan rezultat deset minuta kasnije postavio je "rezervista" Dušan Čelar.

- Bila je ovo utakmica koje smo se dosta pribojavali, ali smo je uspješno apsolvirali. Poslije osvajanja ova tri boda sve smo bliže cilju, a to je da prvi dio sezone završimo na liderskoj poziciji. Sa Radnikom smo u istoriji imali dosta negativnih iskustava, ali se sada vidjelo da imamo kvalitetniji sastav, ali i veći roster od njih, što je odlučilo pobjednika. U preostala tri kola želimo da ostvarimo maksimalan učinak i tako postanemo jesenji šampioni - naglasio je trener Krupe Vladimir Ilić.

Kormilar Bijeljinaca Velibor Đurić bio je realan poslije poraza.

- Bilo je teško očekivati da u ovom susretu možemo ostvariti pozitivan rezultat. Krupa je praktično već godinu i po na čelu prvoligaškog karavana, a mi smo još u fazi formiranja ekipe. Međutim, i u ovom susretu nam se ponavljaju iste greške. Još jednom se pokazalo da su za nas kobni defanzivni prekidi, jer vrlo često poslije njih primamo gol. Neshvatljivo je kako smo pali poslije primljenog gola i dozvolili rivalu da veoma brzo postigne još dva pogotka. Iz ovih poraza treba izvući pouke - istakao je Đurić.

12. Famos  14      4        2        8        8:18   14

13. Drina (Z)                14      4        1        8        16:26          13

Sudija: Slaviša Mazić (Vlasenica) 6.

Žuti kartoni: Trišić, De Karvaljo, Kuljanin, Kostadinović, Nikić (Modriča), Blanuša (Željezničar Sport tim).

Igrač utakmice: Dejan Limić (Modriča) 7.

ALFA MODRIČA: Trišić 6,5, Omerhodžić 6,5, Pljevaljčić 7, De Karvaljo 7, Kuljanin 7 (od 90. minuta Radić -), Kostadinović 7, Limić 7 (od 42. minuta Ilić 6,5), Živković 7, Nikić 7, Nišizaki 6,5 (od 90. minuta Alizadeh -), Da Silva 6,5. Trener: Bojan Magazin.

ŽELjEZNIČAR SPORT TIM: Tamidžija 6, Kralj 5,5, Sladojević 5,5, Blanuša 5,5, Đogić 5,5, Šuput 5,5 (od 62. minuta Bajić -), Ivić 5,5, Ćebić 6 (od 89. minuta Jagodić -), Kalabić 6, Pert 5,5, Savatić 5,5 (od 86. minuta Gajić -). Trener: Asmir Avdukić.

***

OMARSKA         (1)

DRINA (Z)          (0)

Strijelci: 1:0 Rastoka u 32, 2:0 Jaćimović u 59, 3:0 Banović u 81. minutu.

Stadion: Omarske u Omarskoj.

Gledalaca: -

Sudija: Nemanja Šestić (Banjaluka) 6,5.

Žuti karton: Sušić (Drina).

Igrač utakmice: Ognjen Jaćimović (Omarska) 7,5.

OMARSKA: Jokić 6,5, Ratković 7, Zdjelar 7 (od 72. minuta Da. Romanić -), Rastoka 7,5, Panić 7 (od 85. minuta Nišević -), Grahovac 7, Anđić 7, Stojnić 7, Šunić 7, Jaćimović 7,5, Banović 7,5 (od 90. minuta Jokić -). Trener: Zlatko Jelisavac.

DRINA (ZVORNIK): Ružić 6, Knežević 5, Erić 5 (od 70. minuta Tvrdišić -), Blagojević - (od 25. minuta Šarčević 5), Mazić 5,5, Alić 5 (od 54. minuta Marković 5), Sušić 5,5 (od 70. minuta Marić -), Vasić 5,5, Milošević 5, Ćulum 5,5, Stanišić 5. Trener: Miodrag Jevtić.

***

KRUPA      4 (3)

RADNIK   1 (0)

Strijelci: 1:0 L. Babić u 24, 2:0 Perović iz penala u 29, 3:0 Petrović u 36, 3:1 Došlo u 78, 4:1 Čelar u 88. minutu.

Stadion: Krupe u Krupi na Vrbasu.

Gledalaca: 200.

Sudija: Marko Domazet (Istočna Ilidža) 7.

Žuti kartoni: Mrzić, Bundalo, Mitrović (Krupa), Došlo, Živković, Jokić (Radnik).

Igrač utakmice: Luka Babić (Krupa) 7,5.

KRUPA: Damjanović 7, Bubić 7, Redžić 7, Đuričin 7 (od 82. minuta Čelar 7), Perović 7,5 (od 57. minuta Krneta 7), L. Babić 7,5, Mitrović 7, Mrzić 7, Lelji 7 (od 69. minuta Bundalo -), Petrović 7,5 (od 57. minuta Nuhanović 7), Ristanović 7. Trener: Vladimir Ilić.

RADNIK: Lakić 5,5, Jokić 5,5, Došlo 6,5, Vasić 5,5, Odžaklić 5,5 (od 71. minuta Krstić -), Srećković 5,5, Maletić 5,5 (od 79. minuta Manojlović -), Kasalović 5,5 (od 71. minuta Novak -), Živković 5,5, Rašević 5,5, Burazor 5,5. Trener: Velibor Đurić.

***

SLAVIJA 1 (0)

ZVIJEZDA 091 (0)

Strijelci: 0:1 Blažević u 68, 1:1 Mišović u 81. minutu.

Stadion: SRC Slavija u Istočnom Sarajevu.

Gledalaca: 500.

Sudija: Darko Vukojević (Doboj) 6,5.

Žuti kartoni: Kaljić, Arbinja, Bjeloš (Slavija), Vidović (Zvijezda 09)

Igrač utakmice: Emanulah Blažević (Zvijezda 09) 7.

SLAVIJA: Nedžibović 6,5, Dabić 6,5 (od 71. minuta Asentić -), Đerić 6,5, Beširević 6,5, Popović 7, Arbinja 6,5, Avdalović 6,5 (od 45. minuta Mišović 7), Kaljić 6,5, Mandić 6,5, Erić 7, Tomić 6,5 (od 46. minuta Bjeloš 6,5). Trener: Bojan Regoje.

ZVIJEZDA 09: Abdulahović 6,5, Janković 6,5, Janjić 7, Resić 6,5 (od 61. minuta Blažević 7), Mujagić 6,5, Dujković 6,5, Zoćević 7, Vidović 6,5, Bokić 6,5 (od 73. minuta Matić -), Tešić 6,5, Kojić 6,5 (od 73. minuta Živanović -). Trener: Srđan Šušić.

Sudija: Marko Taborin (Zvornik) 6,5.

Žuti kartoni: Jandrić, Maksimović, Raca (Kozara), Bosnić, Džombić, Mitrović (Ljubić).

Igrač utakmice: Nemanja Vidović (Ljubić) 7,5..

KOZARA: Modić 6, Veljkić 6, Raca 6, Malbašić 6 (od 65. minuta Šćekić -), Jandrić 6, Pejić 6 (od 79. minuta Matić -), Šikanjić 6 (od 44. minuta Komlenić 6), Popović 6 (od 65. minuta Blagojević -), Maksimović 6, Pepić 6, Torlaković 6 (od 79. minuta Ilić -). Trener: Saša Krupljanin.

LjUBIĆ: Mitrović 7, Radaković 7, B. Žižak 7, Jagodić 7, Džombić 7, Milanović 6,5 (od 67. minuta Čudić -), A. Žižak 7 (od 90+1. minuta Ćetojević -), Subić 6,5 (od 83. minuta Jugović -), Bosnić 7 (od 90+1. minuta Mišić -), Vidović 7,5, Bobić 7. Trener: Milan Stanivuković.

***

PODRINjE (J)   2 (2)

SLOBODA (MG)         2 (1)

Strijelci: 0:1 Anđelić u 28, 1:1 Ristić u 54, 1:2 Danilović u 60, 2:2 Ristić iz penala u 68. minutu.

Stadion: Podrinja u Janji.

Gledalaca: 120.

Sudija: Miroslav Bjelica (Istočno Sarajevo) 6,5.

Žuti kartoni: Marković (Podrinje, Janja), Soldat, Vučković, Mitrić (Sloboda, Mrkonjić Grad).

Igrač utakmice: Dušan Ristić (Podrinje, Janja) 8.

PODRINjE (JANjA): Šito 6,5, Andrić 6,5, Bradarić 7, Jahić 6,5 (od 89. minuta Tomić), Mitrašinović 6,5 (od 46. minuta Savić 7), Božić 6,5, Alić 6,5 (od 87. minuta Pantić -), Perković 6,5, Račanović 6,5 (od 46. minuta Marković 6,5), Perić 7. Trener: Mile Lazarević.

SLOBODA (MRKONjIĆ GRAD): Stjepanović 6,5, Danilović 7,5, Soldat 6,5 (od 74. minuta Guskić -), Zekanović 7, Đukanović 6,5, Mitrić 6,5 (od 80. minuta Pušić -), Koprivica 6,5, Vučković 6,5, Anđelić 7,5 (od 85. minuta Hamzić -), Živković 6,5, Gavrić 6,5. Trener: Darko Maletić.

***

SLOBODA (NG) 2 (2)

RUDAR PRIJEDOR    1 (1)

Strijelci: 1:0 Smajić u 12, 2:0 Saletović u 37, 2:1 D. Marmat u 45. minutu.

Stadion: "Mlakve" u Novom Gradu.

Sudija: Marko Maksimović (Modriča) 6,5.

Žuti kartoni: Abrego, Saletović (Sloboda, Novi Grad), Pekija, Kojić, Kervos, trener Marjanović (Rudar Prijedor).

Igrač utakmice: Tarik Saletović (Sloboda, Novi Grad) 7,5.

SLOBODA (NOVI GRAD): Čalaković 6,5, Vejnović 7, Abrego 7, Samardžić 7, Alić 7, Krepaldi 7, Račić 7, Kesić 7, Fontemaki 7, Saletović 7,5 (od 76. minuta Tiro -), Smajić 7,5 (od 76. minuta Dodig -). Trener: Darko Vojvodić.

RUDAR PRIJEDOR: Čehić 6, Kervos 6,5, Alibegović 6, Pekija 6,5, Radaković 6,5, D. Bilbija 6,5, Imamagić 6 (od 58. minuta Mikić -, od 81. minuta Kamenčić -), Demonjić 6,5, Kojić 6, M. Bilbija 6 (od 81. minuta Keita -), D. Marmat 7. Trener: Srđan Marjanović.

***

LAKTAŠI        5 (1)

FAMOS    0 (0)

Strijelci: 1:0 Marković iz penala u 5, 2:0 Škorić u 53, 3:0 D. Vuković u 55, 4:0 Marković u 57, 5:0 Radetić u 70. minutu.

Stadion: Gradski u Laktašima.

Gledalaca: 300.

Sudija: Bojan Panić (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Perović, Kovačević (Famos).

Igrač utakmice: Bojan Marković (Laktaši) 8.

LAKTAŠI: Tadić -, Amidžić 7 (od 73. minuta Stamenković -), Ostojić 7, Marković 8, Petković 7, Škorić 7,5 (od 73. minuta Zelenika -), Komljenović 7, Bosančić 7 (od 58. minuta Radetić 7, od 73. minuta Arežina -), Runić 7, Dojčinović 7 (od 73. minuta Savanović -), D. Vuković 7,5. Trener: Miljan Bajić.

FAMOS: Terzić 5 (od 73. minuta Rončević -), Drakul 5, Škrba 5, Bjeloš 5 (od 65. minuta Đ. Kovačević -), Vranešić 5, Radović 5, Perović 5 (od 60. minuta U. Kovačević 5), Minić 5, Mičić 5 (od 65. minuta Sudžum -), Blažić 5, Marković 5 (od 60. minuta Jolović 5). Trener: Vladimir Drinjak.

***

TEKSTILAC    1 (1)

SUTJESKA        1 (0)

Strijelci: 1:0 Duspara u 25, 1:1 Rašević u 72. minutu.

Stadion: Gradski u Derventi.

Gledalaca: 250.

Sudija: Mladen Mirić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Prljeta, Radić, Duspara (Tekstilac), Obrenović (Sutjeska).

Igrač utakmice: Dejan Rašević.

TEKSTILAC: Simić 6,5, Marić 6,5, Jolović 7, Kojić 6,5, Prljeta 6,5 (od 69. minuta Hasikić -), Duspara 7 (od 52. minuta Bašić 6,5), Miljanović 6,5, Kušljić 6,5 (od 58. minuta Ćorić -), Radić 6,5, Reljić 6,5 (od 46. minuta Čalić 6,5), Zeljković 6,5 (od 58. minuta Obradov 6,5). Trener: Ognjen Koroman.

SUTJESKA: Pajević 6,5, Ristanović 6,5 (od 90. minuta Vladičić -), N. Mojović 7, Sekulić 6,5 (od 63. minuta Rašević 7), Milutinović 6,5, Mihajlović 6,5, Obrenović 6,5, Pljevaljčić 6,5, Danilović 6,5, Bonić 6,5 (od 46. minuta V. Ivanović 6,5), Dačević 6,5 (od 85. minuta Ristović -). Trener: Miljan Radanović.