Tuzla City bolji od Rudara

Rudar iz Prijedora izgubio je od fudblera Tuzla City-ja rezultatom 1:0 u meču 23. kola Premijer lige BiH.

Od prve minute igrači iz Tuzle su pokušavali da postignu gol za vođstvo, i  u tome su i uspjeli u devetoj minuti kada je Moris pogodio nakon ubačaja Mehanovića iz kornera.

U nastavku prvog poluvremena domaći tim je nešto usporio igru i nakon vodećeg gola Morisa nije bilo velikih prilika tako da je prvi dio meča završen sa minimalnim vođstvom domaćina.

I u drugom poluvremenu, kao što je to bio slučaj u većini prvog dijela, Tuzla City je branila stečenu prednost, a poseban problem je pravio vjetar, mada je teren bio u solidnom stanju, za razliku u prethodnih mečeva.

Rudar je nakon ovog meča ostao na pretposljednjoj 11. poziciji sa 17 osvojenih bodova, dok se Tuzla Citz  učvrstio na drugoj poziciji sa 44 osvojena boda, sedam više od Borca koji je na trećoj poziciji.