Trener Laktaša Miljan Bajić prezadovoljan: Treća baš bila sreća

LAKTAŠI - Šef stručnog štaba Laktaša Miljan Bajić prezadovoljan je poslije pobjede svojih izabranika na gostovanju u Novom Gradu (1:0) i istakao je da je treća utakmica na strani ove sezone bila baš srećna.

Laktašani su do iznenađujućeg trijumfa na “Mlakvama” došli pogotkom Ognjena Škorića u 69. minutu. Domaćinu nije pomoglo što je glavni arbitar Velimir Drinić iz Modriče drugo poluvrijeme produžio za osam minuta, a to je onda kasnije naraslo na skoro cijelih 10.

- Ovo je bilo naše treće gostovanje u sezoni, a u prva dva u Prijedoru i etno-selu “Stanišići” ostali smo kratkih rukava iako smo oba puta vodili sa 1:0. Sada nam se konačno posrećilo i mislim da smo tu sreću i zaslužili - naglasio je Bajić.

Nekoliko dana prije susreta direktor Laktaša Igor Radeljić je istakao da nisu tačne priče da se pobjednik na “Mlakvama” unaprijed zna i dodao da njegova ekipa u svaki susret ulazi sa željom da osvoji bodove.

- I prošle godine dok smo bili drugoligaši bilo je svakakvih govorkanja, ali se nismo nikom sklanjali i superiorno smo stigli do prvog mjesta. Sada nam ambicije nisu tako visoke, ali je sigurno da se opet nećemo nikom sklanjati. Ko želi da nas pobijedi moraće svojski da se namuči - nastavio je Bajić.

Pohvalio je svoje izabranike koji su bili na visini zadatka.

- Imala je Sloboda više od igre i nekoliko zrelih prilika, ali su moji momci izdržali sve pritiske. Naš odbrambeni bedem je izdržao, a kontra u 69. minutu je urodila plodom i tako smo stigli do vrijedne pobjede - dodao je Bajić.

Sudija: Velimir Drinić (Modriča) 6.

Žuti kartoni: trener Vojvodić, Dodig (Sloboda, Novi Grad), Babić, Petković, Bosančić, trener Bajić, Škorić, Đ. Vuković (Laktaši).

Igrač utakmice: Ognjen Škorić (Laktaši) 7,5.

SLOBODA (NOVI GRAD): Todorović 6, Vejnović 6, Dodig 6, Abrego 6,5, Samardžić 6 (od 70. minuta Tiro -), Krepaldi 6,5, Račić 6 (od 72. minuta Smajić -), Kesić 6, Fontemaći 6,5, Saletović 6, Alić 6. Trener: Darko Vojvodić.

LAKTAŠI: Đ. Vuković 7, Milić  7 (od 75. minuta Komljenović -), Ostojić 7, Marković 7 (od 86. minuta Zelenika -), Petković 7 (od 58. minuta Radetić 7), Škorić 7,5, Bosančić 7 (od 66. minuta Keleman -), Runić 7, Dojčinović 7, Babić 7 (od 66.  minuta Milojević -), D. Vuković 7. Trener: Miljan Bajić.

***

ZVIJEZDA 09              3 (2)

SUTJESKA                 1 (0)

Strijelci: 1:0 Sekulović u 10, 2:0 Milošević u 38, 3:0 Živanović u 74, 3:1 N. Mojović iz penala u 77. minutu.

Stadion: Gradski u Ugljeviku.

Gledalaca: 200.

Sudija: Dragan Todić (Doboj) 6,5.

Žuti kartoni: Dujković, Blažević, Janjić, pomoćni trener Krsmanović Stjepanović (Zvijezda 09) Ateljević, Milutinović, O. Mojović (Sutjeska).

Crveni karton: Emanulah Blažević (Zvijezda 09) u 61. minutu.

ZVIJEZDA 09:  Abdulahović 7, Janjić 7, Đurić 7, Resić 7 (od 73. minuta Bokić -), Matić 7 (od 73. minuta Andrei -), Blažević 5, Dujković 7 (od 64. minuta Tešić -), Milošević 7,5, Živanović 7,5 (od 84. minuta Stjepanović -), Vidović 7, Sekulović 7,5 (od 84. minuta Rodrigo -). Trener: Dženan Hošić.

SUTJESKA:  Pajević 6, Ristanović 6 (od 79. minuta Sekulić -), Radović 6, N. Mojović 6,5, Milutinović 6, Mihajlović 6, Pljevaljčić 6, Danilović 6, Dačević 6 (od 60. minuta Rašević 6), Ateljević 6, O. Mojović 6 (od 79. minuta Vladičić -). Trener: Miljan Radanović.

***

ŽELjEZNIČAR ST   4 (1)

LjUBIĆ              1 (1)

Strijelci:  1:0 Jovandić u 7, 1:1 A. Žižak u 35, 2:1 Janković u 63, 3:1 Janković u 69, 4:1 Kalabić iz penala u 87. minutu.

Stadion: ”Predgrađe” u Banjaluci.

Gledalaca: 50.

Sudija: Miroslav Bjelica (Trnovo) 6,5.

Žuti kartoni:  Bosnić, Mitrović (Ljubić).

Igrač utakmice: Đorđe Janković (Željezničar Sport tim) 8.

ŽELjEZNIČAR SPORT TIM:  Stupar 7, Bajić 7 (od 46. minuta Kerezović 7), Kosta 7, Sladojević 7, Đogić 7, Šuput 7 (od 46. minuta Stijaković 7), Ivić 7 (od 58. minuta Savatić 7), Janković 8, Jovandić 7,5, Blanuša 7 (od 46.  minuta Jević 7), Kalabić 7,5. Trener: Asmir Avdukić.

LjUBIĆ: Mitrović 5.5, Radaković 5,5, B. Žižak 5,5, Jagodić 5,5 (od 46. minuta Milanović 5,5), A. Žižak 6 (od 58. minuta Jevtić 5,5), Jugović 6, Subić 5,5 (od 58. minuta Mitrović 5,5), Grahovac 5,5 (od 58. minuta Todorić 5,5), Javorac 5,5, Bosnić 5,5 (od 46. minuta Mišić 5,5), Bobić 6. Trener: Milan Stanivuković.

***.

RUDAR PRIJEDOR    1 (1)

RADNIK            1 (1)

Strijelci: 1:0 D. Bilbija u 12, 1:1 Jokić u 34. minutu.

Stadion: Gradski u Prijedoru.

Gledalaca: 300.

Sudija: Slađan Došlo (Istočno Sarajevo) 6,5.

Žuti kartoni: Vasić, Lakić, pomoćni trener Borković (Radnik).

Igrač utakmice: Miloš Jokić (Radnik) 7.

RUDAR PRIJEDOR: Orlando 6,5, Kervos 6,5, Pekija 6,5, Kovačević 6,5, Radaković 6,5, D. Bilbija 7, Demonjić 6,5 (od 76. minuta N. Marmat -), Kojić 6,5, Kamenčić 6,5 (od 51. minuta Mršić 6,5), Marić 6,5, D. Marmat 6,5 (od 51. minuta Mikić). Trener: Zoran Bujić.

RADNIK: Lakić 6,5, Maletić 6,5 (od 74. minuta Lošić -), Jokić 7, Paranos 7, Došlo 6,5, Vasić 6,5, Srećković 6,5, Novak 6,5 (od 46. minuta Gavrić 6,5), Živković 6,5 (od 80. minuta Kovačević -), Rašević 6,5, Burazor 6,5. Trener: Velibor Đurić.

***

SLAVIJA 1 (0)

DRINA (Z)          0 (0)

Strijelci: 1:0 Asentić u 53. minutu.

Stadion: SRC “Slavija” u Istočnom Sarajevu.

Gledalaca: 200.

Sudija: Vanja Ajder (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Beširević (Slavija), Alić (Drina, Zvornik).

Igrač utakmice: Luka Asentić (Slavija) 7.

SLAVIJA: Nedžibović 6,5, Dabić 6,5 (od 76. minuta Bogučanin -), Đerić 6,5, Beširević 6,5, Stojanović 6,5, Avdalović 6,5 (od 83. minuta Bjeloš -), Mandić 6,5, Asentić 7 (od 70. minuta Mišović -), Erić 6,5 (od 76. minuta Kaljić -), Tomić 6,5, Pušara 6,5. Trener: Bojan Regoje.

DRINA (ZVORNIK): Ružić 6,5, Erić 6, Ćulum 6, Mazić 6, Alić 6 (od 70. minuta Marić -), Sušić 6 (od 64. minuta Marković -), Vasić 6, Milošević 6 (od 56. minuta Beatović 6), Tvrdišić 6,5, Blagojević 6 (od 56. minuta Šarčević 6), Stanišić 6. Trener: Miodrag Jevtić.

***

ALFA MODRIČA      0 (0)

KRUPA               7 (4)

Strijelci: 0:1 Mrzić u 4, 0:2 Bautista u 7, 0:3 Krneta u 29, 0:4 Mrzić u 38, 0:5 Nuhanović u 82, 0:6 Nišizaki (autogol) u 83, 0:7 Krneta u 88. minutu.

Stadion: “Dr Milan Jelić” u Modriči.

Sudija: Vojislav Vuković (Brčko) 6,5.

Žuti kartoni: Omerhodžić, Kostadinović, Ninković (Alfa Modriča), Đuričin, Ristanović (Krupa).

Crveni karton: Mahir Omerhodžić (Alfa Modriča) u 22. minutu.

Igrač utakmice: Srđan Mrzić (Krupa) 8,5.

ALFA MODRIČA: Trišić 5, Omerhodžić 5, Pljevaljčić 5, Limić 5 (od 83. minuta Radić -), Alizadeh 5 (od 31. minuta Nišizaki 5), Kuljanin 5, Kostadinović 5 (od 71. minuta Ilias -), Mišić 5 (od 71. minuta Sajar -), Ninković 5, Simić 5, Halilović 5 (od 83. minuta Janković -). Trener: Mitar Lukić.

KRUPA: Damjanović -, Redžić 7,5 (od 81. minuta N. Babić -), Đuričin 7,5 (od 60. minuta Petrović -), Perović 7,5 (od 60. minuta Nuhanović 7,5), L. Babić 7,5, Đekić 7,5 (od 46. minuta Nikodinović -), Mitrović 7.5, Mrzić 8,5 (od 46. minuta Hadžić 7,5), Krneta 8,5, Bautista 8, Ristanović 7,5. Trener: Vladimir Ilić.

***

PODRINjE (J)   2 (1)

TEKSTILAC             0 (0)

Strijelci:  1:0 Božić u 44, 2:0 Andrić u 90. minutu.

Stadion: Podrinja u Janji.

Gledalaca: 150.

Sudija: Bojan Panić (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Mitrašinović, Savić (Podrinje, Janja), Đuričić, Kušljić (Tekstilac).

Igrač utakmice: Stefan Božić (Podrinje, Janja) 7,5.

PODRINjE (JANjA):  Šito 7, Račanović 6,5 (od 58. minuta Maksimović 6,5), Andrić 7,5, Bradarić 7, Jahić 7 (od 71. minuta Ragipović -), Mitrašinović 6,5 (od 58. minuta Savić 6,5), Božić 7,5, Alić 7 (od 83. minuta Jašić -), Pantić 7, Perić 7, Marković 7. Trener: Ilija Simić.

TEKSTILAC:  Simić 6, Pešević 6, Đekić 6 (od 35. minuta Ćorić 6), Jolović 6, Kojić 6, Hasikić 6 (od 62. minuta Đuričić -), Prljeta 6, Duspara 6 (od 62. minuta Miljanović -), Bašić 6, Radić 6, Zeljković 6 (od 62. minuta Kušljić -). Trener: Dejan Plisnić.

6 golova: Mrzić (Krupa)

4 gola: Božić, Podrinje, Janja), Kesić (Sloboda, NG), Marković (Laktaši), N. Mojović (Sutjeska), Perović (Krupa),

3 gola: Asentić (Slavija), Došlo (Radnik), Janković (Željezničar Sport tim), Nuhanović (Krupa), Ristić (Podrinje, Janja), Škorić (Laktaši), A. Žižak (Ljubić)...