Trener Krupe već arhivirao Famos; “Motoristi” dobra uvertira za Borac

Darko Pašagić

BANjALUKA - Šef stručnog štaba Krupe Vladimir Ilić naglasio je da je zadovoljan još jednom pobjedom u šampionatu Republike Srpske, ali da nema puno vremena za slavlje i odmor, jer su već okrenuti narednim obavezama.

Četa iz kanjona Tijesno je u 13. kolu Prve lige savladala u Istočnoj Ilidži Famos sa 1:0 pogotkom Ognjena Đuričina u 52. minutu, a već sutra od 14 časova na svom terenu od 14 časova u šesnaestini finala Kupa BiH u gradskom derbiju dočekuje Borac.

- Ostvarili smo još jednu pobjedu i napravili još jedan korak ka jesenjoj tituli. Bili smo daleko dominantniji na terenu, imali smo daleko veći broj prilika od domaćina i zasluženo smo došli do trijumfa - naglasio je Ilić.

U vrlo korektnoj utakmici glavni arbitar Vojislav Vuković iz Brčkog podijelio je čak 11 žutih i 11 crvenih karton.

- Igralo se po veoma tvrdom terenu, domaći fudbaleri bili su silno motivisani da dođu do pozitivnog rezultata i svi kartoni su manje-više opravdano dosuđeni.

Koliko se igralo žestoko govori i podatak da su čak trojica naših fudbalera morali ranije da napuste teren zbog povrede. To su Aleksandar Petrović, Slobodan Đekić i Miloš Perović - nastavio je Ilić.

Osim što je cilj čelnih ljudi Krupe da budu jesenji šampioni, u ovom klubu žele da što dalje doguraju i u kup takmičenjima.

- Nismo baš željeli Borac kao rivala u šesnaestini finala Kupa BiH, ali šta je, tu je. Moramo brzo da se prebacimo, jer ovaj sutrašnji okršaj za nas je od velike važnosti. Iako u Borcu imaju visoke ambicije i u Premijer ligi i u Kupu sigurno je da se nećemo tako lako predati i da ćemo dati sve od sebe da se plasiramo u narednu rundu takmičenja - dodao je Ilić.

8 golova: Došlo (Radnik),

7 golova: Alić, Kesić (Sloboda, NG), N. Mojović (Sutjeska)...

***

ŽELjEZNIČAR ST   0 (0)

SLOBODA (NG) 6 (1)

Strijelci: 0:1 Kesić iz penala u 38, 0:2 Saletović u 68, 0:3 Krepaldi u 71, 0:4 Samardžić u 73, 0:5 Alić u 79, 0:6 Alić u 83. minutu.

Stadion: ”Predgrađe” u Banjaluci.

Gledalaca: 100.

Sudija: Dragan Todić (Doboj) 5.

Žuti kartoni: Jević, Sladojević, Blanuša, Đogić, pomoćni trener Durić, Kerezović, Tamidžija (Željezničar Sport tim).

Crveni karton: Aleksa Stupar (Željezničar Sport tim) u 35. minutu. Pomoćni trener Željko Durić (Željezničar Sport tim) u 43. minutu. Milan Jević (Željezničar Sport tim) u 60. minutu, Đorđe Marković (Željezničart Sport tim) u 90. minutu.

Igrač utakmice: Adi Alić (Sloboda, Novi Grad) 8.

ŽELjEZNIČAR SPORT TIM:  Stupar 5, Sladojević 5, Blanuša 5, Đogić 5, Šuput 5 (od 81. minuta Marković -), Pert 5, Jovandić 5 (od 46. minuta Bajić 5), Ivić 5 (od 73. minuta Jagodić -), Gajić 5 (od 37. minuta Tamidžija 5), Jević 5, Kerezović 5. Trener: Asmir Avdukić.

Sloboda (NOVI GRAD):  Čalaković -, Vejnović 7 (od 75. minuta Radišić -), Dodig 7, Abrego 7, Samardžić 7,5, Alić 8, Krepaldi 7,5, Račić 7, Kesić 7,5, Saletović (od 78. minuta Tiro -), Smajić 7. Trener: Branko Žujić.

***

FAMOS    0 (0)

KRUPA      1 (0)

Strijelac: 0:1 Đuričin u 52. minutu.

Stadion: “Branislav Lubura - Brane” u Istočnoj Ilidži.

Gledalaca: 350.

Sudija: Vojislav Vuković (Brčko) 6.

Žuti kartoni: Perović, Drinjak (trener), Blažić, Lalović, Kokot, Tešanović (Famos), N. Babić, Nuhanović, Mitrović, Đekić, Damjanović.

Crveni karton: Marko Tešanović (Famos) u 90+4. minutu.

Igrač utakmice: Ognjen Đuričin (Krupa) 7.

FAMOS: M. Terzić 6,5, Drakul 6, Škrba 6,5, Mičić 6, Otović 6 (od 62. minuta Minić -), Vranešić 6 (od 54. minuta Kokot 6), Radović 6 (od 74. minuta Frganja -), Perović 6 (od 74. minuta U. Kovačević -), Tešanović 6,5, Blažić 6,5, Lalović 6 (od 74. minuta Demirović -). Trener: Vladimir Drinjak.

KRUPA: Damjanović 6,5, Redžić 6,5 (od 90+3. minuta Raković -), Đuričin 7 (od 90+3. minuta Ristanović -), Perović 7 (od 70. minuta Nuhanović -), L. Babić 6,5, Đekić 6,5, Čelar 6,5 (od 81. minuta Krneta -), N. Babić 6,5, Mitrović 6,5, Lelji 7, Petrović 6,5 (od 81. minuta Bubić -). Trener: Vladimir Ilić.

***

LjUBIĆ   2 (2)

OMARSKA         0 (0)

Strijelci: 1:0 B. Žižak u 4, 2:0 Bosnić u 32. minutu.

Stadion: “Siniša Peulić” u Prnjavoru.

Gledalaca: 150.

Sudija: Velimir Drinić (Modriča) 6,5,

Žuti kartoni: Subić, Vidović (Ljubić), Stojnić, Gavranović, Lajić, Banović, Krecelj, Panić, (Omarska).

Igrač utakmice: Andrej Bosnić (Ljubić) 7.

LjUBIĆ: Mitrović 6,5, Radaković 6,5, B. Žižak 7, Jagodić 6,5, Džombić 6,5, Milanović 6,5 (od 84. minuta Jugović -), A. Žižak 6,5 (od 90. minuta Ćetojević -), Subić 6,5 (od 69. minuta Čudić -), Bosnić 7 (od 90. minuta Mišić -), Vidović 6,5, Bobić 6,5. Trener: Milan Stanivuković.

OMARSKA: Jokić 6, B. Romanić 6 (od 46. minuta Ratković 6), Rastoka 6 (od 68. minuta Zdjelar -), Da. Romanić 6, Grahovac 6, Stojnić 6 (od 77. minuta Jovičić -), Gavranović 6 (od 68. minuta Krecelj -), Jaćimović 6, Banović 6, Lajić 6, Šunić 6 (od 46. minuta Panić 6). Trener: Zlatko Jelisavac.

***

TEKSTILAC    1 (0)

SLAVIJA 1 (0)

Strijelci: 0:1 Bjeloš u 71, 1:1 Kojić u 85. minutu.

Stadion: Gradski u Derventi.

Gledalaca: 250.

Sudija: Bojan Mitrović (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Obradov, trener Koroman, pomoćni trener Pijetlović (Tekstilac), Mandić (Slavija).

Igrač utakmice: Nikola Bjeloš (Slavija) 7.

TEKSTILAC: Simić 6,5, Ćorić 6,5 (od 70. minuta Kušljić -), Jolović 6,5, Kojić 7, Hasikić 6,5 (od 53. minuta Bašić 6,5), Duspara 6,5 (od 70. minuta Vujić -), Ćalić 6,5, Radić 6,5, Obradov 6,5, Zeljković 6,5, Ignjić 6,5 (od 53. minuta Reljić 6,5). Trener: Ognjen Koroman.

SLAVIJA: Nedžibović 6,5, Dabić 6,5 (od 75. minuta Asentić -), Đerić 6,5, Beširević 6,5, Popović 7, Arbinja 6,5 (od 90+1. minuta Bogučanin -), Avdalović (od 81. minuta Mišović -), Kaljić 6,5, Mandić 6,5, Erić 6,5, Tomić 6,5 (od 46. minuta Bjeloš 7). Trener: Bojan Regoje.

***

SUTJESKA        3 (2)

LAKTAŠI        1 (0)

Strijelci: 1:0 Pljevaljčić u 21, 2:0 Dačević u 34, 2:1 Ateljević (autogol) u 52, 3:1 Amidžić (autogol) u 69. minutu.

Stadion: Gradski u Foči.

Gledalaca: 200.

Sudija: Stefan Đukić (Ugljevik) 6,5,

Žuti kartoni: Sekulić, Ateljević, Danilović, O. Mojović  (Sutjeska), Amidžić, Milić (Laktaši).

Igrač utakmice: Ognjen Pljevaljčić (Sutjeska) 7,5.

SUTJESKA: Pajević 7, Ristanović 7, Dačević 7,5 (od 76. minuta Bonić -), Sekulić 7 (od 85. minuta Gagović -), Milutinović 7, Mihajlović 7, Pljevaljčić 7,5, Danilović 7, Ateljević 6,5, Ristović 7 (od 46. minuta Rašević 7), O. Mojović 7 (od 90+3. minuta Vladičić -). Trener: Miljan Radanović.

LAKTAŠI: Vuković - (od 25. minuta Tadić -), Milić 6, Amidžić 5,5, Milojević 6 (od 64. minuta Zelenika -), Marković 6, Škorić 6 (od 64. minuta Petković -), Komljenović 6,5, Bosančić 6 (od 76. minuta Arežina -), Runić 6 (od 76. minuta Radetić -), Dojčinović 6,5 Vuković 6. Trener: Miljan Bajić.

***

RUDAR PRIJEDOR    2 (2)

PODRINjE (J)   0 (0)

Strijelci: 1:0 Mikić u 4, 2:0 Kovačević u 45. minutu.

Stadion: Gradski u Prijedoru.

Gledalaca: 350.

Sudije: Danko Butulija (Trebinje) 6,5.

Žuti karton: Perković (Podrinje, Janja)

Igrač utakmice: Filip Mikić  (Rudar Prijedor) 7.

RUDAR PRIJEDOR: Ćehić 6,5, Servos 6,5, Alibegović 6,5, Pekija 7, Kovačević 7, D. Bilbija 6,5 (od 85. minuta M. Bilbija -),  Paulo 6,5 (od 85. minuta N, Marmat -), Kojić 6,5, Mikić 7 (od 56. minuta Mršić -), Marić 6,5 (od 46. minuta Demonjić 6,5), D. Marmat 6,5 (od 72. minuta Keita -). Trener: Srđan Marjanović.

PODRINjE (JANjA): Šito 6, Andrić 6, Bradarić 6 (od 79. minuta Tomić -), Mitrašinović 6 (od 69. minuta Jašić -), Božić 6, Alić 6 (od 46. minuta Račanović -), Ristić 6, Pantić 6 (od 46. minuta Marković 6), Perković 6, Perić 6, Ragipović 6 (od 32. minuta Jahić 6): Trener: Mile Lazarević.

***

DRINA (Z)                   2 (1)

ALFA MODRIČA      1 (0)

Strijelci: 1:0 Milošević u 16, 1:1 Da Silva u 74, 2:1 Blagojević u 78. minutu.

Stadion: Gradski u Zvorniku.

Sudija: Milan Kukrika (Trebinje) 6,5.

Žuti kartoni:  Alizadeh (Alfa Modriča)

Igrač utakmice: Filip Blagojević (Drina, Zvornik) 7.

DRINA (ZVORNIK): Ružić 6,5, Knežević 6,5, Erić 6,5, Mazić 7, Sušić 6,5 (od 71. minuta Alić -), Vasić 7, Milošević 6,5, Marković 6,5 (od 63. minuta Blagojević 7), Ćulum 7, Stanišić 6,5, Šarčević 6,5 (od 83. minuta Marić). Trener: Miodrag Jevtić.

ALFA MODRIČA: Đurić 6,5, Omerhodžić 6,5, Pljevaljčić 6,5, De Karvaljo - (od 26. minuta Simić 6,5), Kuljanin 6,5, Ilić 6,5 (od 69. minuta Nišizaki -), Janković 6,5 (od 61. minuta Alizadeh -), Limić 6,5, Živković 6,5 (od 69. minuta Salkanović -), Nikić 6,5 (od 61. minuta Sajar -), Da Silva 7. Trener: Bojan Magazin.