Trener Krupe prezadovoljan poslije trijumfa nad Sutjeskom: Gol gostiju bio dodatni motiv

Darko Pašagić

BANjALUKA - Fudbaleri Krupe “peticom” su apsolvirali još jedan derbi i poslije 12. kola prvoligaškog karavana zadržali su pet bodova prednosti u odnosu na najbližeg rivala Slobodu iz Novog Grada.

Izabranici Vladimira Ilića, možda i lakše nego što se očekivalo, savladali su Sutjesku iz Foče sa 5:1 i još jednom pokazali da su i ove sezone kandidat broj jedan za osvajanje šampionske titule. Posao domaćinu olakšao je Srđan Mrzić, koji je sa dva gola u 14. i 18. minutu najavio još jednu pobjedu, a to je istakao i mladi stručnjak na klupi ekipe iz kanjona Tijesno.

- Kada u ranoj fazi utakmice postigneš pogodak, a potom i drugi, mnogo je lakše igrati. Međutim, nismo dobro reagovali kod primljenog pogotka u finišu prvog dijela i to je moglo skupo da nas košta. Ali, izgleda da je to bio dodatni motiv mojim fudbalerima da na startu drugog poluvremena još žešće krenu ka golu gostiju i veoma brzo sa tri nova gola stignu do ubjedljivog trijumfa - naglasio je Ilić.

Ono što ga posebno raduje je činjenica da je roster njegove ekipe iz utakmice u utakmice sve širi.

- U ekipi je bio Dušan Čelar, nad kojim je napravljen penal, Ognjen Đuričin, koji je ušao na početku drugog dijela, postigao je gol, a Ognjen Krneta, koji je na terenu bio od 61. minuta, dva puta se upisao u strijelce. To je sigurno ohrabrujuća činjenica pred finiš jesenjeg dijela sezone, u kojem će praktično stalno biti u ritmu srijeda-subota - nastavio je Ilić.

Do kraja prvog dijela sezone ostalo je još pet kola, a tu su i obaveze u Kupu Republike Srpske, ali i u Kupu BiH.

- U preostalih pet mečeva, osim derbija sa Radnikom, igramo sa ekipama koje nisu u samom vrhu, ali bez obzira na to, neće nam biti lako, pogotovo na gostujućim terenima. Tu prvenstveno mislim zbog terena koji su sve teži za igranje, a mi smo naučili na naš, gdje je vještačka podloga. Međutim, želja nam je da u ovim mečevima osvojimo maksimalnih 15 bodova. Imamo velike ambicije i u Kupu Srpske, gdje branimo pehar, kao i u Kupu BiH, gdje želimo što dalje da doguramo - dodao je Ilić.

SUTJESKA        1 (1)

Strijelci: 1:0 Mrzić u 14, 2:0 Mrzić iz penala u 18, 2:1 Sekulić u 45, 3:1 Đuričin u 50, 4:1 Krneta u 61, 5:1 Krneta 71. minutu.

Stadion: Krupe u Krupi na Vrbasu.

Gledalaca: 200.

Sudija: Danijel Perić (Bijeljina) 7.

Žuti kartoni: Mrzić, Rudan (Krupa), Ristanović, Obrenović (Sutjeska).

Igrač utakmice: Srđan Mrzić (Krupa) 8.

KRUPA: Damjanović 7, Bubić 7, Redžić 7 (od 73. minuta N. Babić -), L. Babić 7, Đekić 7 (od 46. minuta Perović 7), Čelar 7 (od 61. minuta Krneta 8), Mitrović 7, Mrzić 8, Nuhanović 7 (od 68. minuta Nikodinović -), Petrović 7 (od 46. minuta Đuričin 7,5), Ristanović 7. Trener: Vladimir Ilić.

SUTJESKA: Pajević 5,5, Ristanović 5,5 (od 85. minuta Vladičić -), Sekulić 6,5, Milutinović 5,5, Mihajlović 5,5, Obrenović 5,5 (od 55. minuta Bonić 5,5), Pljevaljčić 5,5, Danilović 5,5, Dačević 5,5 (od 80. minuta Ivanović -), Ateljević 5,5, Ristović 5,5 (od 55. minuta Rašević 5,5). Trener: Miljan Radanović.

***

OMARSKA 1 (0)

RADNIK 1 (1)

Strijelci: 0:1 Došlo u 41, 1:1 Anđić u 71. minutu.

Stadione: Omarske u Omarskoj.

Gledalaca: 500.

Sudija: Milan Simić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Panić, Grahovac, Šunić, Lajić (Omarska), Gavrić, Došlo (Radnik).

Igrač utakmice: Dragan Došlo (Radnik) 7.

OMARSKA: Jokić 6, B. Romanić 6, D. Romanić 6 (od 59. minuta Gavranović 5,5), Panić 6 (od 81. minuta Krecelj -), Grahovac 6,5, Anđić 7, Stojnić 6,5, Jaćimović 6,5, Banović 6,5, Lajić 6,5, Šunić 6 (od 90+4 minuta Jovičić -). Trener: Zlatko Jelisavac.

RADNIK: Lakić 6, Maletić 6 (od 82. minuta Odžaklić -), Živković 6, Jokić 6, Došlo 7, Vasić 6,5, Srećković 5,5, Maksimović 6 (od 67. minuta Kovačević -), Kasalović 6,5, Burazor 6,5, Gavrić 6 (od 88. minuta Manojlović -). Trener: Velibor Đurić.

***

LAKTAŠI        2 (1)

TEKSTILAC    0 (0)

Strijelci: 1:0 Marković u 18, 1:1 Prljeta u 62, 2:1 Marković iz penala u 81. minutu.

Stadion: Gradski u Laktašima.

Gledalaca: 150.

Sudija: Vojislav Vuković (Brčko) 6,5.

Žuti kartoni: Milić, Amidžić, Babić, Stamenković (Laktaši), Prljeta, Obradov, Miljanović (Tekstilac).

Igrač utakmice: Bojan Marković (Laktaši) 8.

LAKTAŠI: Đ. Vuković 6,5, Milić 7, Amidžić 7, Zelenika 6,5 (od 63. minuta Babić -), Milojević 6,5 (od 66. minuta D. Vuković -), Marković 8 (od 89. minuta Stamenković -), Škorić 6,5 (od 66. minuta Petković -), Komljenović 7, Bosančić 7, Runić 6,5 (od 46. minuta Keleman 6,5), Dojčinović 7. Trener: Miljan Bajić.

TEKSTILAC: Simić 6,5, Marić 6,5 (od 74. minuta Zeljković -), Jolović 6,5, Kojić 6,5, Prljeta 7, Duspara 6 (od 46. minuta Bašić 6,5), Ćalić 6,5, Miljanović 6,5, Kušljić 6,5, Radić 6 (od 46. minuta Hasikić 6,5), Obradov 6,5. Trener: Ognjen Koroman.

***

KOZARA    1 (1)

FAMOS    0 (0)

Strijelac: 1:0 Glišić iz penala u 21. minutu.

Stadion: “Velimir Stojnić” u Gradišci.

Sudija: Dejan Lazić (Modriča) 6,5.

Žuti kartoni: Popović, Pepić, Veljkić (Kozara).

Igrač utakmice: Dejan Glišić (Kozara) 7,5.

KOZARA: Modić 7, Veljkić 7, Malbašić 7, Glišić 7,5, Jandrić 7, Despotović 7, Šikanjić 7 (od 90. minuta Matić -), Popović 6,5 (od 46. minuta Blagojević 6,5), Maksimović 6,5 (od 83. minuta Komlenić -), Raca 7 (od 90. Torlaković -), Pepić 7. Trener: Saša Krupljanin.

FAMOS: Rončević 6,5, Škrba 6,5, Jolović 6,5, Bjeloš 6 (od 61. minuta Sudžum -), Otović 6,5, Vranešić 6 (od 87. minuta Kovačević -), Radović 6 (od 83. minuta Drakul -), Perović 6, Demirović 6 (od 46. minuta Vojinović 6), Minić 6 (od 87. minuta Vidaković -), Kokot 6. Trener: Vladimir Drinjak.

***

PODRINjE                  2 (1)

ŽELjEZNIČAR ST   0 (0)

Strijelci: 1:0 Ristić u 44, 2:0 Andrić u 84. minutu.

Stadion: Podrinja u Janji.

Gledalaca: 300.

Sudija: Marko Domazet (Istočna Ilidža) 6,5.

Žuti kartoni: Jahić, Savić (Podrinje, J), Đogić, Sladojević, Kalabić, Šuput 80 (Željezničar ST).

Igrač utakmice: Dušan Ristić (Podrinje, J) 7,5.

PODRINjE (JANjA): Šito 7, Bradarić 7, Jahić 7 (od 71. minuta Andrić -), Mitrašinović 7, Božić 7, Alić 7, Ristić 7,5 (od 89. minuta Pantić -), Perković 7, Savić 7 (od 66. minuta Račanović -), Perić 7, Ragipović 7. Trener: Mile Lazarević.

ŽELjEZNIČAR SPORT TIM: Stupar 6, Sladojević 6 (od 89. minuta Jagodić -), Đogić 6, Šuput 6, Pert 6, Jovandić 6, Ivić 6, Kalabić 6, Kosta 6 (od 46. minuta Gajić 6), Jević 6, Kerezović 6. Trener: Asmir Avdukić.

***

SLOBODA (NG) 3 (2)

DRINA (Z)                   0 (0)

Strijelci: 1:0 Smajić u 19, 2:0 Alić u 45, 3:0 Kesić iz penala u 87. minutu.

Stadion: “Mlakve” u Novom Gradu.

Sudija: Marko Maksimović (Modriča) 6,5.

Žuti kartoni: Čalaković (Sloboda, NG), Blagojević, Knežević (Drina, Z).

Igrač utakmice: Mujo Smajić (Sloboda, NG) 7,5.

SLOBODA (NOVI GRAD): Čalaković -, Vejnović 7, Abrego 7, Samardžić 7, Alić 7,5, Krepaldi 7, Tiro 7, Kesić 7,5, Fontemaki 7, Saletović 7, Smajić 7,5. Trener: Darko Vojvodić.

DRINA (ZVORNIK): Ružić 6, Knežević 5,5 (od 89. minuta Tomić -), Erić 6, Ćulum 6, Hidić 6, Alić 5,5 (od 75. minuta Riđošić -), Sušić 6, Marković 5,5 (od 61. minuta Hajduković -), Tvrdišić 5,5 (od 89. minuta Gavrić -), Blagojević 5,5 (od 61. minuta Marić -), Beatović 6. Trener: Miodrag Jevtić.

***

ALFA MODRIČA      3 (1)

LjUBIĆ              0 (0)

Strijelci: 1:0 Omerhodžić u 18, 2:0 Kuljanin u 54, 3:0 Da Silva u 60. minutu.

Stadion: “Dr Milan Jelić” u Modriči.

Gledalaca: 80.

Sudija: Stefan Maletić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Omerhodžić, Ninković, Kuljanin, Nikić, Živković (Alfa Modriča), A. Žižak, Ćetojević, Bobić, B. Žižak (Ljubić).

Igrač utakmice: Mahir Omerhodžić (Modriča) 7,5.

ALFA MODRIČA: Trišić 7, Omerhodžić 7,5, Pljevaljčić 7, De Karvaljo 7, Kuljanin 7,5 (od 82. minuta Radić -), Kostadinović 7 (od 90. minuta Janković -), Ninković 7, Limić 7, Živković 7 (od 87. minuta Alizadeh -), Nikić 7, Da Silva 7,5 (od 90. minuta Ilić -). Trener: Bojan Magazin.

LjUBIĆ: N. Mitrović 5,5, Radaković 5,5 (od 64. minuta Ćetojević -), B. Žižak 5,5, Milanović 5,5 (od 85. minuta Todorić -), A. Žižak 5,5, Jugović 5,5 (od 59. minuta Mišić 5,5), Grahovac 5,5, Bosnić 5,5, Čudić  5,5 (od 85. minuta M. Mitrović -), Vidović 5,5 (od 85. minuta Lukić -), Bobić 5,5. Trener: Milan Stanivuković.

***

SLAVIJA          5 (1)

SLOBODA (MG)         0 (0)

Strijelci: 1:0 Arbinja u 32, 2:0 Erić u 48, 3:0 Arbinja u 75, 4:0 Bjeloš u 86, 5:0 Bogučanin 90. minutu.

Stadion: SRC “Slavija” u Istočnom Sarajevu.

Gledalaca: 350.

Sudija: Stefan Bokić (Bileća) 6,5.

Žuti kartoni: Erić, Bogučanin (Slavija), Živković, Mitrić (Sloboda, MG).

Igrač utakmice: Stefan Arbinja (Slavija) 8.

SLAVIJA: Nedžibović -, Dabić 7 (od 83. minuta Bogučanin -), Đerić 7, Beširević 7, Popović 7, Arbinja 8 (od 76. minuta Asentić -), Avdalović 7 (od 83. minuta Mišović -), Kaljić 7, Mandić 7, Erić 7,5 (od 88. minuta Vučinić -), Tomić 7 (od 46. minuta Bjeloš 7,5). Trener: Bojan Regoje.

SLOBODA (MRKONjIĆ GRAD): Zeljković 5, Domuzin 5 (od 84.  minuta Hamzić -), Zekanović 5, Đukanović 5, Mitrić 5, Koprivica 5 (od 46. minuta Erić 5), Živković 5, Guskić 5, Gavrić 5 (od 62. minuta Soldat -), Maksimović 5 (od 81. minuta Vučković -), Anđelić 5 (od 62. minuta Pušić -). Trener: Darko Maletić.

***

ZVIJEZDA 09              2 (1)

RUDAR PRIJEDOR    2 (1)

Strijelci: 0:1 Da Silva u 36, 1:1 Blažević u 43, 2:1 Milošević u 49, 2:2 Servos u 69. minutu.

Stadion: Gradski u Ugljeviku.

Gledalaca: 130.

Sudija: Dragan Žarić (Kotor Varoš) 6,5

Žuti kartoni: Mršić, Servos, Da Silva, Kovačević, Kamenčić (Rudar Prijedor).
Igrač utakmice: Žoan Moro Servos (Rudar Prijedor) 7.

ZVIJEZDA 09: Knežević 6,5, Janković 6,5, Janjić 6,5, Resić 6,5 (od 80. minuta Mujagić -), Matić 6,5 (od 74. minuta Stjepanović -), Blažević 7 (od 64. minuta Apostu -), Dujković 6,5, Milošević 7, Živanović 6,5 (od 80. minuta Bokić -), Zoćević 6,5, Tešić 6,5 (od 74. minuta Karvaljo Santos). Trener: Srđan Šušić.

RUDAR PRIJEDOR: Ćehić 7, Mršić 6,5 (od 64. minuta Kamenčić -), Servos 7,5, Alibegović 6,5, Pekija 7, Kovačević 6,5, Radaković 6,5, D. Bilbija 7, Da Silva 7,5 (od 90. minuta M. Bilbija -), Marić 7 (od 85. minuta Delić -), D. Marmat 6,5. Trener: Srđan Marjanović.