Totenhem i Ajntraht idu dalje, prvi poraz Napolija

GS

Totenhem i Ajntraht su osigurali plasman u osminu finala Lige šampiona nakon posljednjeg šestog kola.

Olimpik je bio puno bolji u prvom dijelu od Totenhema a samo je Mbemba pogodio za vođstvo Francuza. U nastavku potpuni preokret. Lengle je prvo izjednačio a onda je Hojbjerg donio pobjedu te eliminisao francuski tim. Da je ostalo neriješeno Olimpik bi igrao šesnaestinu finala Lige Evrope.

Sporting je prokockao veliku prednost u duelu protiv Ajntrahta. Bio im je dovoljan bod na domaćem terenu da prođu dalje i nisu uspjeli. Imali su Portugalci veliku prednost jer su poveli preko Gomeša, ali je u nastavku uslijedio veliki preokret. Prvo je Kamada pogodio iz penala. I sa tim rezultatom Portugalci su prolazili dalje ali su primili još jedan a Muani je donio Ajntrahtu prolazak.

Liverpul je nanio prvi poraz Napoliju u ovoj sezoni a strijelci su bili Mo Salah i Njunjen. Ranije je poništen Ostigarda zbog nedozvoljene situacije kod rezultata 0:0.