Stakorina u derbiju 10. kola Druge lige, grupa istok savladala Glasinac 1936

BANjALUKA - Fudbaleri Stakorine su u derbiju 10. kola Druge lige, grupa istok savladali teškom mukom Glasinac 1936 i sada zauzimaju četvrtu poziciju na tabeli.

Čajničani su već u 10. minutu pogotkom Petra Milovića došli do prednosti. Međutim, Siniša Škobo je u 86. minutu donio toliko željeno izjednačenje Sokočanima. Gol odluke postigao je Milivoje Mrdak u prvom minutu sudijske nadoknade sa bijele tačke. Prethodno je glavni arbitar Nemanja Jovičić dosudio penal zbog igranja rukom, uz proteste gostiju, te je podijelio i četiri žuta kartona u tom trenutku. Gosti sa Sokoca su po završetku meča uputili ­niz kritika na suđenje, ali i činjenicu da je kamera prestala sa radom minut prije nego što je sudija pokazao na penal za domaće.

Velež je ugostio Romaniju i slavio sa 3:1. Nastavljena je time serija Nevesinjaca na domaćem terenu, imaju svih šest pobjeda ove sezone, dok Romanija i dalje teško igra na gostovanjima. Velež je poveo u 16. minutu golom Srđana Draškovića, a vođstvo je uduplao Darko Repović u 31. minuti. Kada je Goran Prodanović pogodio u 55. minuti bilo je jasno da pobjeda ostaje u Nevesinju, pa ni gol u sljedećem minutu Bogdana Simanića to nije promijenio. Ovom pobjedom, Velež se izjednačio na vrhu tabele sa Jedinstvom iz Brodca, s tim da imaju utakmicu više.

Poslije tri kola bez pobjede fudbaleri Hercegovca zabilježili su peti trijumf na svom terenu, a ovoga puta savladali su Ilićku 01 sa 4:0. Gosti iz Brčkog u Bileću su stigli sa samo 13 igrača, od kojih su dvojica bila starija od 21 godine.

Lider grupe zapad Borac iz Kozarske Dubice poražen je na gostovanju u Tesliću sa 0:1. Domaći Proleter je na stadionu “Radolinka” do sva tri boda došao pogotkom Nikole Kopanje u 16. minutu. Fudbaleri BSK-a sve su bliže vrhu tabele. Popularni “romantičari” savladali su na “Čairama” Polet 1926 iz Broda sa 2:0 i sada su na trećoj poziciji sa samo dva boda zaostatka za liderom iz Kozarske Dubice.

Sudija: Dejan Radić (Modriča) 6,5.

Žuti kartoni: Jotanović, Osmić, Vidić, Lale (Proleter, Teslić), Jaćimović, M. Kovačević, I. Kovačević, trener Drvenica, Janković (Borac, Kozarska Dubica).

Crveni karton: Stefan Misimović (Borac, Kozarska Dubica) u 31. minutu.

Igrač utakmice: Nikola Kopanja (Proleter, Teslić) 7,5.

PROLETER (TESLIĆ): Ristić 7, Lale 7, Jotanović 7, Kopanja 7,5 (od 89. minuta Aleksić -), Pejičić 7, Popović 7, Stojanović 7, Vukmirović 7 (od 73. minuta Jovanović -), Gamarti 7 (od 69. minuta Vidić -), Mahmutović 7, Osmić 7. Trener: Dalibor Ignjić.

BORAC (KOZARSKA DUBICA): Misimović 5, Bunić 6, M. Kovačević 6, S. Valensija 6, Blagojević 6 (od 32. minuta J. Valensija), Tomaš 6 (od 75. minuta Hinestroza -), Jaćimović 6, Gavrić 6 (od 59. minuta Pekić 6), Zec 6, Janković 6, Pralica 6. Trener: Rade Drvenica.

***

BSK           2 (1)

POLET 1926      0 (0)

Strijelci: 1:0 Šteković u 37, 2:0 Trninić u 66. minutu.

Stadion: “Čaire” u Banjaluci.

Gledalaca: 80.

Sudija: Nemanja Davidović (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Gračanin (BSK), S. Grozdanić, Milošević, P. Bardak (Polet 1926).

Igrač utakmice: Miroslav Šteković (BSK) 7,5.

BSK: Gojić 7, Šteković 7,5, Milosavljević 7 (od 87. minuta Senić -), Jović 7, Trninić 7,5, Dojčinović 7, Stojičić 7 (od 78. minuta Dojčinović -), Trivan 7 (od 87. minuta Vrućinić -), Gračanin 7, Dragoljić 7 (od 72. minuta Čekić -), Rosić 7 (od 72. minuta Lemić -). Trener: Željko Vranješ.

POLET 1926: Vukičević 6, Petrić 6, Grozdanić 6, S. Grozdanić 6, Gligić 6, Marinković 6, Lekić 6, Milošević 6, Miličić 6 (od 46. minuta Vukman 6), P. Bardak 6, Milovac 6. Trener: Mirun Jokanović.

***

SLOGA (S)                  1 (0)

JEDINSTVO (Ž)       1 (1)

Strijelci: 0:1 Đ. Nišić u 21, 1:1 Lolić iz penala u 52. minutu.

Stadion: Gradski u Srpcu.

Gledalaca: 50.

Sudija: Dejan Smiljić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: I. Nježić, G. Zelenac, Šervel (Sloga), Hamzić (Jedinstvo).

Igrač utakmice: Dean Vuković (Jedinstvo, Žeravica).

SLOGA (SRBAC): Smiljanić 6,5, Zukanović 6,5 (od 89. minuta N. Vajukić -), Šervel 6,5, Cvijetić 6 (od 46. minuta Karamehić 6), Lolić 7, I. Nježić 6,5, R. Zelenac 6 (od 74. minuta Đukanović -), Remić 6,5, Đurđić 6,5, G. Zelenac 6,5, Kondić 6,5. Trener: Slavko Vujić.

JEDINSTVO (ŽERAVICA): Vuković 7, Đogić 6,5, Đ. Nišić 7, Budimović 6 (od 80. minuta Plavanjac -), O. (9) Petrović 6,5, L. Nišić 6,5, Petković 6 (od 56. minuta Vranić-Budimović 6), Knežević 6,5, Behara 6,5, Knežić 6,5, Hamzić 6,5. Trener: Velimir Stojnić.

Sudija: Slaviša Mitrović (Šamac) 6,5.

Žuti kartoni: predstavnik kluba Čičić, Đukarić (Progres), Malinović (Gorica).

Igrač utakmice: Milan Barišić (Progres) 7,5.

PROGRES: Marković 7, Svjetlanović 7, Kutić 7, Đuranović 6,5 (od 80. minuta Vučić -), Glamočić 7, Verić 7, M. Budić - (od 25. minuta Aleksić 6,5), P. Budić 6,5 (od 80. minuta Dukić -), Barišić 7,5 (od 60. minuta Nikić 6,5), Marjanović 7, Đukarić 6,5. Trener: Nemanja Damjanović.

GORICA: Ilić 6,5, Halaba 6,5, Mitrić 6, Sakan 6,5, Sivonjić 6, Jović 6 (od 60. minuta Šobić 6), Malinović 6, Jakšić 6 (od 80. minuta Pastir -), Bogosavljević 6 (od 60. minuta Prole 6), Perak 6, Džanan 6 (od 46. minuta Peno 6). Trener: Duško Sakan.

***

CRNI VRH         3 (1)

UKRINA   1 (1)

Strijelci: 1:0 Tatić u 15, 1:1 Kulaga u 21, 2:1 Grabovac u 84, 3:1 Rogić u 86. minutu.

Stadion: Crnog vrha u Jaružanima.

Sudija: Milan Garić (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Subić, Tatić, Račić, Rogić, Damjanić (Crni Vrh), Stojković (Ukrina).

Igrač utakmice: Dejan Tatić (Crni Vrh) 7,5.

CRNI VRH: Račić 6,5, Milaković 7, Aulić 7, Savičić 7, Damjanić 7, Subić 7, Vukosavljević 7 (od 70. minuta Amidžić -), Grujić 6,5 (od 46. minuta Grabovac 7,5), Cvijetić 6,5 (od 88. minuta Brdan -), Tatić 7,5 (od 75. minuta Diljević -), Gajić 6,5 (od 46. minuta Rogić 7). Trener: Dalibor Balaban.

UKRINA: Ninković 6, Rajak 6, Kojić 6 (od 71. minuta Jugović -), Kulaga 7, Hadžikadunić 6,5, Stojković 6,5, Simić 6,5, Bosić 6,5, Zelenković 6,5, Kvržić 6 (od 66. minuta Radoja -), Vučić 6,5. Trener: Mirko Lipić.

****

FSA PRIJEDOR        1 (0)

SLOGA (T)                   0 (0)

Strijelac: 1:0 Kovačević u 69. minutu.

Stadion: “Poljana” u Prijedoru.

Sudija: Dean Jokić (Teslić) 5.

Žuti kartoni: Golić, Marinović, Mikić, Škrbić, Pekija, Mršić, Stegić, Rudak (FSA Prijedor), Kuruzović (Sloga, Trn).

Crveni kartoni: Borislav Mikić (FSA Prijedor u 64. minutu, Mirko Škrbić (FSA Prijedor) u 78, trener Nenad Bašić (FSA Prijedor) u 90. minutu.

Igrač utakmice: Milan Kovačević (FSA Prijedor) 7,5.

FSA PRIJEDOR: Zgonjanin 7, Rečević 7, Rudak 7, Golić 7, Kovačević 7,5, Marinović 7 (od 73. minuta Pekija -), Mikić 5, Mršić 7, Knežević 6,5 (od 46. minuta Škrbić 5), Stegić 7, Babić 7 (od 90. minuta Đenadija -). Trener: Nenad Bašić.

SLOGA (TRN): Gašić 6,5, Grozdanić 6 (od 83. minuta Savić -), Javorac 6,5, Stanković 6, Kuruzović 6, Jokanović 6, Ivić 6, Babić 6, Telić 6, Gaćeša 6, Kukić 6. Trener: Branislav Simidžija.

***

DUBRAVE 2 (1)

BORAC (Š)        0 (0)

Strijelci: 1:0 Čehajić u 41, 2:0 Demo u 88. minutu.

Stadion: Dubrava u Dubravama.

Gledalaca: 70.

Sudija: Nikola Pećanac (Istočni Drvar) 6,5.

Žuti karton: Sanjicki (Dubrave).

Igrač utakmice: Nihad Čehajić (Dubrave) 7,5.

DUBRAVE: Vasić 7, D. Kisin 7, Sanjicki 7, Lukajić 7, Čehajić 7,5, Kvrgić 7, Demo 7,5 (od 90. minuta Puzić -), Popović 7 (od 87. minuta Nikić -), Tomičić 7, Malbašić 7, B. Kisin 7. Trener: Siniša Đurić.

BORAC (ŠAMAC): Maslić 6, Nišić 6 (od 76. minuta Dakić 6), Blagojević 6, Jaćimović 6, Bijelić 6, Ilić 6, Marčeta 6, Arsenić 6 (od 63. minuta Adžić -), Mićić 6, Majić 6 (od 70. minuta Sjenčić -), Maksimović 6. Trener: Miroslav Drinić.

***

BRDO                  0 (0)

ČELINAC         6 (3)

Strijelci: 0:1 Dubravac iz penala u 7, 0:2 Dubravac u 27, 0:3 Babić u 32, 0:4  Kuzmanović u 54, 0:5 Babić u 59, 0:6 Knežević u 84. minutu.

Stadion: “Vedro polje” u Hambarinama.

Sudija: Slaviša Jovanić (Prnjavor) 6,5..

Igrač utakmice: Jovan Dubravac (Čelinac) 8.

BRDO: Vidović 5, Stupar 5 (od 46. minuta Kadirić 5), Krneta 5 (od 62. minuta Behlić -), Vujatović 5, Isaković 5 (od 46. minuta Trkulja 5), Stević 5, Mijić 5, Kuridža 5 (od 62. minuta Dedić -), Vojniković 5 (od 46. minuta Miodragović 5), Bundalo 5, Miljević 5. Trener: Goran Kecman.

ČELINAC: Čađo 7, Rađenović 7, Đajić 7, Amidžić 7, Dubravac 8, Kuzmanović 7,5, Krminac 7 (od 81. minuta Orašanin -), Šikanić 7 (od 78. minuta Gavrić -), Bajić 7, Knežević 7,5, Babić 8 (od 75. minuta Suvajac -). Trener: Danijel Peulić.

***

VELEŽ (N)        3 (2)

ROMANIJA      1 (0)

Strijelci: 1:0 Drašković u 16, 2:0 Repović u 31, 3:0 G. Prodanović u 55, 3:1 Simanić u 56. minutu.

Stadion: Gradski u Nevesinju.

Gledalaca: 200.

Sudija: Radenko Jović (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Okuka, Zurovac (Velež, Nevesinje), Jokić, trener Vuksanović, Čvoro (Romanija).

Igrač utakmice: Goran Prodanović (Velež, Nevesinje) 7,5.

VELEŽ (NEVESINjE): Zurovac 7, Okuka  7, Vučetić 7, Petković 7, Šiljegović 7, G. Prodanović 7,5, Repović 7,5, Drašković  7,5 (od 90. minuta Adžić -), Radović 7, Gutić 7, S. Prodanović 7 (od 83. minuta Vukosav - ). Trener: Mijat Mišeljić.

ROMANIJA: Jokić 6,5, N. Cicović 6,5, Koroman 6,5, Čvoro 6,5, Trobok 6 (od 46. minuta Košarac 6,5), Maljukan 6,5, Simanić  7, Lukić 6,5, B. Cicović 6,5, Elek 6,5 (od 76. minuta Gluhović -), Blagojević 6,5 (od 85. minuta Stupar -). Trener: Sretko Vuksanović.

***

GUBER                 2 (0)

PROLETER (D)  1 (1)

Strijelci: 0.1 N. Rakić u 21, 1:1 Lazarević u 70, 2:1 Smajilović u 82. minutu.

Stadion: “Vidikovac” u Srebrenici.

Sudija: Rade Aćimović (Zvornik) 6,5.

Žuti kartoni: Čirak, Grujičić, Lazarević (Guber), N. Rakić (Proleter, Dvorovi)

Igrač utakmice: Aljo Smajilović (Guber) 7.

GUBER: Popadić 6,5, Avramović 6,5, Petrović 6,5, Maksimović 6,5, Smajilović 7, Čirak 6,5, Lazarević 7, Grujičić 6,5, Lemez 6,5, Jašarević 6,5, Kosanić 6,5 (od 71. minuta Kandić -). Trener: Zekerijah Hadžić.

PROLETER (DVOROVI): Stanković 6,5, Sekulić 6,5 (od 75. minuta Vasiljević -), Bunjevac 6,5, (od 84. minuta Matijević -), Mrkajić 6, Vasić 6, N. Rakić 7, Arnautović 6, S. Rakić 6, Gospavić 6, Jovanović 6, Maksimović 6,5. Trener: Dragan Matić.

***

MLADOST (R)   4 (1)

PODRINjE (T)   0 (0)

Strijelci: 1:0 Pavlović u 1, 2:0 Čačić u 59, 3:0 Pavlović u 68, 4:0 Mihajlović u 89. minutu.

Stadion: SRC “9. januar” u Rogatici.

Sudija: Uroš Jugović (Pale) 6,5.

Žuti kartoni: Kojić (Mladost, Rogatica), G. Aćimović, Melezanović, Dafinović (Podrinje, Tršić).

Igrač utakmice: Dragan Petrović (Mladost, Rogatica) 8.

MLADOST (ROGATICA): Krsmanović -, Božović 7, Nešković 7, Čačić 7,5, Obradović 7, B. Marijanović 7, Okuka 7, Kojić 7 (od 66. minuta Nikolić -), V. Marijanović 7 (od 68. minuta Mihajlović -), Pavlović 8 (od 70. minuta Perković -), Nerić 7. Trener: Dragan Jovanović.

PODRINjE (TRŠIĆ): Lukić 5,5, Tanacković 5,5, Novaković 5,5, Lazarević 5,5, Melezanović 5,5 (od 55. minuta Matić 5,5), G. Aćimović 5,5, Dafinović 5,5 (od 82. minuta Petrović -), S. Aćimović 5,5, D. Aćimović 5,5 (od 73. minuta Jovanović -), Huskić 5,5, M. Aćimović 5,5. Trener: Milan Stevanović.

***

STAKORINA             2 (1)

GLASINAC 1936       1 (0)

Strijelci: 1:0 Milović u 10, 1:1 Škobo u 86, 2:1 Mrdak iz penala u 90+1. minutu.

Stadion: “Rakovice” u Čajniču.

Sudija: Nemanja Jovičić (Istočni Stari Grad) 6,5.

Žuti kartoni: Milović, Šupić (Stakorina), trener Kreštalica, Pajević, Škobo, Vuković (Glasinac 1936).

Igrač utakmice: Petar Milović (Stakorina) 7.

STAKORINA: Bojanović 6,5, Jovanović 6,5, Milović 6,5, Šupić 6,5, Tadić 6,5, Milović 7, Popović 6,5, Milovanović 6,5, Simović 6,5 (od 76. minuta V. Marković -), Nešković 6,5, Mrdak 7 (od 90+2. minuta B. Marković -). Trener: Konstantin Katana.

GLASINAC 1936: Krunić 6,5, Čortan 6, Pajević 6,5, Deurić 6,5, Radonja 6 (od 59. minuta Vuković 6), Veljović 6,5, Škobo 7, Lizdek 6,5, Mi. Vujičić 6,5, Lončarević 6,5 (od 82. minuta Mitrović -), A. Pejanović 6,5. Trener: Ognjen Kreštalica.

***

HERCEGOVAC  4 (2)

ILIĆKA 01      0 (0)

Strijelci: 1:0 Jokanović u 25, 2:0 Vujović iz penala u 41, 3:0 G.  Milidragović u 72. minutu, 4:0 Vujović u 76. minutu.

Stadion: Gradski u Bileći.

Gledalaca: 350

Sudija: Popović Mladen (Istočno Sarajevo)

Žuti kartoni: Đorđić (Hercegovac), Mićanović (Ilićka 01).

Igrač utakmice: Filip Vujović (Hercegovac) 8.

HERCEGOVAC: Milanović -, Begenišić 7, Đorđić 7,5, Andrić 7 (od 74. minuta Starović -), G. Popadić (od 74. minuta Vučković -), Vujović 8, Mrkaić (od 68.  minuta O. Milidragović -), Jokanović 7 (od 79. minuta Janjić -), Ilić 7 (od 46. minuta G. Milidragović 7,5), Salatić 7, Sudžum 7. Trener: Rajko Milenić.

ILIĆKA 01: Mićanović 5,5, Čelik 5,5, Ristić 5,5, Huremović 5,5, Antunović 5,5 (od 81. minuta Topalović -), Todorović 5,5, Tešić 5,5 (od 68. minuta Đokić -), Zimonjić 5,5, Krstić 5,5, Božić 5,5, Zelen 5,5. Trener: Radivoje Nikolić.

***

RUDAR 1925       3 (2)

VLASENICA   2 (1)

Strijelci: 1:0 Todorović u 13, 2:0 Jović u 21, 2:1 Petrović u 44, 2:2 Zekić u 52, 3:2 Davidović iz penala u 58. minutu.

Stadion: Gradski u Ugljeviku.

Gledalaca: 35.

Sudija: Goran Lakić (Brčko) 6,5.

Žuti kartoni: Cvijić, Davidović, rezervni igrač Đurić (Rudar 1925), Krsmanović (Vlasenica).

Igrač utakmice: Božidar Jović (Rudar 1925) 7.

RUDAR 1925: Đokić 6,5, Bumbić 6,5, Božić 6,5, Jović 7 (od 87. minuta N. Cvijić -), M. Mitrović 6,5 (od 53. minuta Stevanović 6,5), B. Cvijić 6,5 (od 90. minuta D. Mitrović -), Davidović 7, Marković 6,5, Stević 6,5 (od 53. minuta Tomić 6,5), Todorović 7, Arsenović 6,5. Trener: Goran Ljubojević.

VLASENICA: Čestić 6,5, Jurošević 6, Krsmanović 6,5 (od 76. minuta Lazarević -), Mitrović 6,5, Zerić 7, Petrović 6,5 (od 82. minuta Todorović -), Majstorović 6,5, Kovačević 6, Bogičević 6, Vidović 6, Tešić 6 (od 64. minuta Vuković -) Trener: Pavle Golijan.

***

BUDUĆNOST (P)7 (2)

MLADOST (G)   2 (1)

Strijelci: 1:0 Milovanović u 2, 2:0 Jovičić iz penala u 23, 2:1 Ćeranić u 37, 3:1 Krezović u 58, 4:1 Jovičić u 72, 5:1 Milovanović u 73, 6:1 Krezović u 75, 7:1 Jović u 78, 7:2 Šarenac u 82. minutu.

Stadion: Budućnosti u Pilici.

Sudija: Predrag Kićić (Bijeljina) 6,5

Žuti kartoni: Slijepčević, Mrković (Mladost, Gacko)

Igrač utakmice: Dalibor Krezović (Budućnost, Pilica) 8.

BUDUĆNOST (PILICA): S. Radić 7, Ivanović 7, Jovičić 8 (od 89. minuta  Žugić -), Lukić 7, Pantić 7 (od 79. minuta Kulić), Krezović 8, Lazarević 7, Jović 7,5 (od 79. minuta Mihajlović -), Milovanović 8 (od 86. minuta Sekanić -), Josipović (od 79. minuta Diaz -), P. Radić 7. Trener: Dalibor Krezović.

MLADOST (GACKO): Miljanić 5 (od 79. minuta Matković -), Mrković 5, Kandić 5, Slijepčević 5, Goranović 5,5, Nikolić 5 (od 86. minuta Krstojević -), Ćeranić 5,5, Pušara 5, Žarković 5,5, Šarenac 5,5, Tepavčević 5. Trener: Veselin Slijepčević.