Srpski MMA borac trijumfovao na svjetskom prvenstvu u Abu Dabiju

Tanjug

ABU DABI - Srpski MMA borac Nemanja Blagojević (16) postao je šampion svijeta u kategoriji juniora (Youth A) do 120 kilograma na IMMAF Svjetskom prvenstvu, koje je danas završeno u Abu Dabiju.

Blagojević je do finala uspio da pobijedi rivale iz Ukrajine, Tadžikistana i Kazahstana i na taj način stigne do najsjajnije medalje na SP.

Blagojević je u aprilu u Beogradu postao evropski šampion kao dio prve generacije omladinaca, a danas je ušao u istoriju kao osvajač prvog svjetskog zlata za omladinski tim Srbije.

Na takmičenju u Ujedinjenim Arapskim Emiratima učestvovalo je blizu 900 takmičara iz oko 50 zemalja sa pet kontinenata, a tim Srbije osvojio je dvije medalje.

Blagojević je osvojio zlato, a Mateja Dakserović je drugog dana SP stigao do bronzanog odličja.