Srpska se bori za polufinale

D.D.

KAZANj – Ženska teniska reprezentacija Republike Srpske se bori za plasman u polufinale na Igrama Briksa. Nakon mečeva u singu rezultat protiv Irana je 1:1.

Sara Mikača je donijela prvi bod za Republiku Srpsku. Ona je nakon velike borbe savladala Farzani Mandegazi sa 2:0. Po setovima je bilo 7:6, 6:3.

U drugom meču Anastasija Ignjatić je imala veliku šansu koju nije iskoristila. Odlično je odigrala prvi set protiv Jasame Jazdani i dobila ga je sa 6:2. U drugom setu Iranka je uspjela da napravi brejk u šestom gemu i povede 4:2, a zatim ga je sačuvala na svoj servis. Tako je došla do izjednačenja nakon što je dobila drugi set 6:3.

Treći odlučujući set je Anastasija počela odlično odmah je napravila brejk i povela  2:0, ali se Iranka nije predavala i vratila je brejk prednosti. Na kraju je bila smirenija i dobila ga sa 6:4. Tako će odluka o pobjedniku da padne u dublu.