Srbija savladala Portoriko u drugom kolu SP

Odbojkaši Srbije savladali su Portoriko u drugom kolu Svjetskog prvenstva u tri seta – djeluje kao lak posao, ali je ekipa selektora Igora Kolakovića morala žestoko da se pomuči.

Srbija je igrala u talasima i na mahove, česte su bile serije poena na obje strane i posebno je to viđeno u prvom setu.

Imala je Srbija priliku da ranije završi period, ali se na kraju igralo na razliku – nije bilo kazne za srpski tim i iskorišćene su šanse za okončanje prvog seta.

Nastavak je donio sličnu igru, vrijedi istaći da se u srpskom timu istakao Aleksandar Atanasijević sa serijom poena, a finiš je donio nešto mirniju igru i relativno lak kraj za vođstvo od 2:0.

Potpuno su se srpski igrači oslobodili pritiska u trećem setu, u ranoj fazi su stekli prednost i od osam poena, naročito poslije servisa Atanasijevića, što je značilo i sigurnu pobjedu, drugu na takmičenju.

Najefikasniji u timu Srbije bio je Atanasijević sa 12 poena, Nemanja Petrić, Marko Ivović i Srećko Lisinac po osam, dok je Marko Podraščanin imao šest poena.

Na drugoj strani bolji od ostalih bio je Klistan Lorens Vidal sa 14 osvojenih poena.

U posljdnjem kolu prve faze Srbija će u srijedu igrati protiv Tunisa.