Spektakularan preokret i "petarda" Reala na Enfildu

G.S.

Spektakularnu utakmicu odigrali su večeras Liverpul i Real Madrid na Enfildu u prvom duelu osmine finala Lige prvaka.

Repriza prošlogodišnjeg finala donijela je čak sedam golova i veliki preokret gostiju, koji su od 2:0 došli do 2:5!

Krenulo je golom domaćina već u 4. minuti, kada je Darvin Nunjez čudesno zabio petom poslije također sjajnog dodavanja Mohameda Salaha.

Veliku grešku Tiboa Kurtoe  u 14. minuti iskoristio je Salah i udvostručio prednost domaćina.

Međutim, to nije pokolebalo Real, koji se vratio sjajnim golom Vinisijusa Žuniora u 21. minuti.

A onda je isti igrač u 36. minuti iskoristio veliku grešku Alisona  i poravnao na 2:2.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, novi šok za domaće. Luka Modrić izveo je slobodan udarac s lijeve strane, a Eder Militao glavom zabio za potpuni preokret.

Tu se gosti nisu zaustavili, pa su u 55. minuti preko Karima Benzeme povećali prednost na 2:4.

Potpuni nokaut domaćina uslijedio je u 67. minuti, kada je Benzema svojim drugim golom pogodio za 2:5.

Nevjerovatno zvuči, ali to je najveći broj golova koje je Liverpul primio na svom stadionu u historiji evropskih takmičenja.

U drugoj večerašnjoj utakmici Napoli je kao gosto slavio protiv Ajntraht Frankfurta s 0:2.

Gosti su imali priliku za vodstvo u 36. minuti, kada im je dosuđen penal, ali je Kevin Trap odbranio udarac Kviče Kvaratškelije.

Ipak, Napolitanci su ubrzo došli do gola. Irving Lozano je pronašao Viktora Osimena , koji je smjestio loptu u mrežu za 0:1.

Minut kasnije Osimen je ponovo zatresao mrežu domaćina, ali je ovaj put njegov gol poništen zbog ofsajda.

Domaćin je u 58. minuti ostao bez Randala Kolo Muanija, koji je dobio crveni karton.

Gosti su to iskoristili i u 65. minuti preko Đovanija Di Lorenca  stigli do drugog gola.

Revanš utakmice na programu su 15. marta.