Slogi pripala goleada nakon preokreta

G.S.

DOBOJ - Fudbaleri Sloge savladali su kao domaćini Igman sa 3:2 u jednoj od najzanimljivijih utakmica 18. kola Premijer lige BiH.

Meč u Modriči bio je pravi spektakl za istinske fudbalske sladokusce. Malo ko je očekivao goleadu u duelu dva tima koja se grčevito bore za opstanak. Vodio je sastav iz Konjica sa 0:2, ali izabranici Zorana Ćurguza se nisu predavali te su na kraju stigli do velika tri boda.

Gosti su poveli u osmom minutu posredstvom Demira Jakupovića koji je krunisao proigravanje Amera Drljevića. Osam minuta prije odlaska na odmor novi šok za Slogu, Damir Hrelja lobovao je Mihajla Dabića nakon jedne dubinske lopte. Ipak, u finišu prvog dijela Sloga je u potpunosti uspjela da se vrati u susret, za samo tri minuta izabranici Zorana Ćurguza postigli su­ dva pogotka.

Prvo je u 41. minutu Mario Krstovski pogodio iz penala nakon igranja rukom Darija Blagojevića, da bi nedugo potom Ivan Đorić izjednačio rezultat udarcem glavom nakon kornera.

U drugom dijelu domaćin je krenuo na sve ili ništa. Prvo je Sloga zaprijetila posredstvom Lea Jankovića koji je šutirao sa nekih dvadesetak metara, ali lopta odlazi malo pored gola.

U 67. minutu dvije dobre prilike za Igman prvo za Blagojevića čiji udarac glavom zaustavlja Elvir Trako, koji je početkom drugog dijela ušao u igru, da bi zatim Hebibović šutirao visoko preko gola.

Devet minuta prije kraja vidjeli smo i potpuni preokret. Nakon kornera najviši u skoku je bio Uglješa Stevanović i pogodio za konačnih Sloga - Igman 3:2.

U ostalim susretima 18. kola Premijer lige BiH postignuti su sljedeći rezultati: Posušje - Sloboda 2:1 (Begić 50, Boban 78 - M. Osmić 25), Tuzla siti - Zrinjski 1:2 (Čeliković 84 - Janković 64, Mandić 80), Velež - Široki Brijeg 4:4 (Dejanović 12, Ikić 26, Haskić 40. penal, Anđušić 50 - B. Vukoja 47. penal, 63. penal, 86, Ćavar 65), Leotar - Borac igra se danas od 13 časova, Sarajevo - Željezničar odgođeno za proljeće.

IGMAN      2(2)

Strijelci: 0:1 Jakupović u 8, 0:2 Hrelja u 37, 1:2 Krstovski 41 (penal), 2:2 Zajić 43, 3:2 Stevanović u 81. minutu.

Stadion: "Dr Milan Jelić" u Modriči.

Gledalaca: 500.

Sudija: Frano Jelić (Široki Brijeg) 6,5.

Žuti kartoni: Dabić, Stapić, Dadić, Trako (Sloga), Bodul, Velić Bešagić, Blagojević, Mahmić, Drljević Hebibović (Igman).

Igrač utakmice: Uglješa Stevanović (Sloga) 7.

SLOGA (DOBOJ): Dabić 5 (od 51. minuta Trako 7), Hasanbegović - (od 23. minuta Dadić 6,5), Zajić 6,5 (od 73. minuta Baštić -), Popara 6,5, Đorić 6,5, Stevanović 7, Krstovski 6,5 (od 51. minuta Janković 6,5), Stapić 6,5, Ristić 6,5, Milanović 6,5, Mihajlović 6,5 (od 73. minuta Starčević -). Trener Zoran Ćurguz.

IGMAN: Ćeman 5, Duraković 5,5, Bešagić 5,5 (od 46. minuta Biber 5,5), Velić 5, Drljević 5,5, Hrelja 6 (od 46. minuta Ćubara 5), Hebibović 5,5, Bodul 6, Blagojević 5, Mahmić 5,5, Jakupović 6,5 (od 81. minuta Kašić -). Trener: Adnan Elezović.