Skupo plaćene greške, poraz Zvezde od Ferencvaroša

Tanjug

BUDIMPEŠTA - Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su večeras od Ferencvaroša u Budimpešti sa 2:1 (1:0), u utakmici 4. kola grupne faze Lige Evrope.

Zvezda je skupo platila dvije defanzivne greške poslije kojih su golove za mađarski tim postigli Kristofer Zakarijasen u 24. i Semi Emai u 61. minutu.

Pogodak za crveno-bijele za 1:1, poslije fantastičnog kontranapada i ''sprinta” od skoro 50 metara, postigao je mladi Stefan Miitrović u 55. minutu.

U 46. minutu VAR je, opravdano, poništio pogodak Aleksandra Pešića zbog igranja rukom.

U dresu crveno-bijelih debitovao je talentovani napadač Jovan Mijatović, koji je odigrao posljednjih desetak minuta i imao jedan solidan pokušaj za izjednačenje.

Na kraju, Kings Kangva je imao šansu iz slobodnog udarca, ali je Denes Dibuš sjajno odbranio.

U drugom meču H grupe Trabzon je ubjedljivo savladao Monako sa 4:0.

Na tabeli vodi Ferencvaroš sa devet bodova, Trabzon i Monako imaju po šest, a Zvezda tri.

U petom kolu, 27. oktobra, Crvena zvezda dočekuje Trabzon, a Ferencvaroš ekipu Monaka.