Sjajan uspjeh, Ćirkovićeva se bori za zlato na Evropskom prvenstvu

D.D.

BUDVA – Član bokserske reprezentacije Srbije Sara Ćirković izborila je plasman u finale Evropskog prvenstva u Budvi za takmičare do 22 godine.

Ona je u polufinalu kategorije do 54 kilograma savladala irsku takmičarku Robin Keli 5:0 jednoglasnom odlukom sudija.

Već u prvoj rundi Sara je uspjela da stekne prednost i svih pet sudija je presudilo u njenu korist 10:9. Ista situacija bila je u drugoj rundi dok je takmičarka iz Bratunca bila uspješna i u trećoj rundi.

Na kraju bokserka iz Republike Srpske biće u prilici da se bori za zlato. Članica Boks kluba Obilić je tako nastavila sa sjajnim rezultatima na međunarodnoj sceni a nedavno je osvojila i Zlatnu rukavicu

Protivnica u finalu biće joj Julijana Savro iz Rusije koja je na poene savladala takmičarku iz Turske Jaren Nilaj.