Šifrin zlatna, takmičarke BiH bez druge vožnje

D. D.

MERIBEL - Skijaši iz BiH su nastupili na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj u disciplini veleslalom .

Skijašice nisu uspjele da se domognu druge vožnje. Najbolji rezultat je ostvarila članica Jahorine Maja Tadić koja je završila takmičenje na 67.mjestu sa zaostatkom 15.80 sekundi. Nikolina Dragoljević je bila 70. sa zaostatkom od 18.57 sekundi, a Teodora Filipović 78. sa 23.87 sekundi zaostatka.

Inače zlato je osvojila Amerikanka Mikaela Šifrin, dok je Federika Brinjon iz Italije bila druga, a Norvežanka Ragnhild Movinkel. U subotu će skijašice voziti slalom

U muškoj konkurenciji jedino je Emir Lokmić uspio da završi kvalifikacije i izbori nastup na trci. Marko Šljivić, Milivoje Mačar i Dino Terzić nisu uspjeli završiti trku.