Senzacija - Hercegovina eliminisala Borac i napravila najveći uspjeh

D.D.

NEVESINjE - Rukometaši Hercegovine napravili su istinsku senzaciju u Kupu BiH.

U revanš utakmici četvrtfinala Kupa BiH savladali su Borac 29:19 i plasirali se na završni turnir takmičenja, te ostvarili najveći uspjeh u istoriji kluba.

Nevesinjci su već poslije petnaestak minuta igre anulirali minus četiri iz prvog meča u Banjaluci. Ušli su sa velikom energijom i uzpodršku sa tribina rušili rivala, koji se nije najbolje snalazio.

Hercegovina je u drugom dijelu bila još bolja. Čvrsta odbrana i efikasan napad donijeli su u 54. minutu prednost od čak 12 golova čime je bilo jasno ko ide na finalni turnir.

U pobjedničkom timu sjajan je bio Edvin Dželilović sa osam golova, dok su golmani imali 15 odbrana. Kod Borca Vlado DRaganić, Nikša Petrović i Božo Tepić su imali po tri gola.