Šampion pregazio Zmaja: Banjalučani u Gradačcu deklasirali domaćina u Premijer ligi BiH

Milan Zubović

Košarkaški klub invalida „Vrbas“ deklasirao je KIK „Zmaj“ u Gardačcu u derbiju drugog kola Premijer lige 87:51 (25:16,20:14,21:13,21:8). Izabranici trenera Bojana Bajića pružili su odličnu partiju i u svemu su nadigrali uvijek neugodnog protivnika i zaslužuju sve čestitke za novi trijumf.

Banjalučani su bolje počeli utakmicu i sve vrijeme su vodili. Odmah u prvom napadu pogodio je Ritan, da bi na drugoj strani uzvratio Kamberović 2:2.

Potom se raspucao Švraka koji je u prvih devet minuta ubacio 10 poena. Aktuelni šampioni su bili kudikamo bolji i u nekoliko navrata vodili su prvo sa šest razlike, 16:10, 18:12, 20:14, 22:16.

Po isteku prvih 10 minuta na semaforu je bilo 25:16 poenom kojeg je sa linije slobodnih bacanja ubacio Brkić.

Sve do polovine drugo perioda sjajan meč su igrali igrači KKI „Vrbas“ koji su imali velikih 19 poena viška, 38:19. Nakon toga im je stao šut, to je rival iskoristio i na minut prije odlaska na odmor smanjio je na pristojnih 39:30.

Tada je uslijedilo buđenje gostiju koji su poenima Švrake i Vukašinovića ovaj dio okončali sa sigurnih 45:30.

Nastavili su Banjalučani sa sjanom partijom i u nastavku ovog duela.

Tako su u samom finišu treće četvrtine imali velikih 66:41 zahvaljući poenima Čejvana. Najveću prednost su ostvarili u samom finišu kada je bilo ogromnih „plus 38“, 87:49, na kraju je okončano 87:51 za šampione BiH iz Banjaluke.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Vlado Švraka sa 31 poenom, 16 je dao Mufid Čejvan, jedan manje imao je Bojan Brkić. Kod domaćih Arnel Mulić ubacio je 23 poena od toga jednu trojku, a Enes Kamberović dao je 16 poena.