Rukometaši Mladosti dobili ORK BL u 10. kolu m:tel Prve lige Republike Srpske

D. D.

BANjALUKA - Poslije velike borbe derbi susret 10. kola m:tel Prve lige Republike Srpske zasluženo je pripao rukometašima Mladosti koji su dobili ORK BL rezultatom 28:25.

Utakmica gradskih rivala je donijela nekoliko preokreta. Tim trenera Danijela Božića je u 17. minutu vodio 9:6, da bi šest minuta kasnije ORK BL preokrenuo na 10:9. Mladost je u 41. minutu imala 24:16, a onda su se razigrali izabranici trenera Bojana Unčanina, na golu je briljirao Filip Ignjatić, koji je meč okončao sa devet odbrana, i tri minuta prije kraja bilo je 24:26. Imali su napad i priliku da smanje na gol zaostatka. Međutim, Veljko Grahovac je pogriješio, da bi u brzoj kontri Milan Marinović pogodio za 24:27. Kod gostiju najefikasniji bio je Luka Telen sa pet pogodaka, a kod domaćih Ivan Simić je dao osam golova.

- Sve čestitke za ORK Banjaluka. Momci su veliko iznenađenje i pokazuju da su sjajan tim koji stalno napreduje. Zaista dobro rade i veliko su osvježenje za ligu. Nikad se ne predaju, što su pokazali protiv nas, gdje su se vratili iz minusa. Igraju atipičnu duboku odbranu koja nam je stvorila dosta problema. Odigrali smo sa dosta oscilacija, ali na kraju je presudilo naše iskusno i najbitnije je da smo na kraju došli do važnih bodova. Za nas je najvažnije da smo ostali u borbi za titulu i da se vraćamo pobjedama nakon kiksa protiv Dervente. Želimo da ovu sezonu završimo na najbolji mogući način i onda nastavimo borbu s Višegradom - rekao je Luka Telen, nejefikasniji u timu Mladosti.

Rezultati devetog kola: Sloga - Višegrad HED 24:29, Derventa - Drina 38:29, Kozara - Kotor Varoš 35:34, ORK BL - Mladost 25:28, Slavija - Bijeljina 30:34. Plasman: Višegrad HED 17, Mladost 15, Kozara 14, ORK BL 11, Bijeljina 10, Derventa 9, Kotor Varoš 8, Drina 6, Slavija 5, ORK Borac 2, Sloga 1.

***

ORK BL 25(13)

MLADOST 28 (17)

Dvorana: “Borik” u Banjaluci, gledalaca: 200, sudije: Dejan Berjan (Istočno Sarajevo) i Goran Ilić (Doboj), delegat: Marko Miljević (Banjaluka), sedmerci: ORK BL 5 (3), Mladost 3 (2), isključenja: ORK BL 2 minuta, Mladost 4 minuta.

ORK BL: F. Ignjatić, Stupar 2, Simić 8, Miletić 1, Trivunović 4, Žmirić, Đukić 2, Vukmir, Zec, Petković, M. Ignjatić 3, Bogdanić, Grahovac, Vrhovac, Malbašić, Lolić 5. Trener: Bojan Unčanin.

MLADOST: Janjuš, Šatara 2, Tešić 4, Glumičić 2, Telen 5, Prestaš 1, Kovačević 4, Bera, Krstajić 1, Vukalo, Maksimović 2, Mišanović, Komnenović 1, Sopko, Bezbradica 3, Marinović 3. Trener: Danijel Božić.

***

ORK KOZARA 35 (15)

KOTOR VAROŠ 34 (17)

Dvorana: “Arena” u Gradišci, gledalaca: 100, sudije: Obrenko Miljković (Bijeljina) i Duško Ristanić (Brčko), delegat: Bojan Kovačić (Novi Grad), sedmerci: ORK Kozara 4 (4), Kotor Varoš 2 (1), isključenja: ORK Kozara 4 minuta, Kotor Varoš 10 minuta.

ORK KOZARA: Adžić, Stijović 5, Bošković, Vojinović, Stančić 4, Gvozden 12, Balaban, Janković 7, Gogić, Petošević 1, Petković 3, Todorović, Grujić, Gavranović, Mijatović 3, Kovačević. Trener: Nikola Stepanović.

KOTOR VAROŠ: Maksimović, Sakan 2, B. Marković 7, Raljić 1, G. Marković 5, Đukić, Radić 6, Bajrić 4, Kerezović 1, Žarić 6, B. Pejaković 1, Jovičić 1, Radivojević. Trener: Damjan Tepić.

***

SLOGA 24 (10)

VIŠEGRAD HED 29 (14)

Dvorana: u Prnjavoru, gledalaca: 100, sudije: Jovan Babić i Borislav Bogdanić (Banjaluka), delegat: Mijo Banović (Zvornik), sedmerci: Sloga BetOle 3 (2), Višegrad HED 3 (3), isključenja: Sloga BetOle 10 minuta, Višegrad HED 8 minuta.

SLOGA BETOLE: Marić, Mičić, Peštić, Zejnić, Dolić, Leto, Šljivić, Vasić 3, Novak 6, Volaš, Đurkić 3, Bošković, Voloder 10, Lujić, Veljančić 2, Milanović. Trener: Uglješa Glamočić.

VIŠEGRAD HED: Lakić, Šekarić, Grujičić 3, G. Đurić, S. Đurić, Marić, Bečejac 3, Bižić, Đ. Racković 10, D. Pecikoza 6, D. Racković, L. Racković 1, Bojović 6, Jaćimović, M. Pecikoza. Trener: Željko Jaćimović.

***

DERVENTA 38 (18)

DRINA 29 (12)

Dvorana: Sportska u Derventi, gledalaca: 100, sudije: Vanja Simić i Vesna Ostojić (Doboj), delegat: Zvjezdana Nedić (Brčko), sedmerci: Derventa 3 (2), Drina 6 (4), isključenja: Derventa 6 minuta, Drina -.

DERVENTA: Tolimir, Živanić 1, Sibinčić 4, Pećić, Milinković 8, Ne. Knežević 2, Dragičević 10, Drinić, Stanković, Blagojević 3, Pejaković, Topić, Šarenac 4, Savić 2, Ramadanović 1, Ni. Knežević 3. Trener: Milorad Bjelošević.

DRINA: Kulić, Stojić, Ložnjaković, Vidaković 3, D. Bašić 1, Popović 3, Miljanić, Brčaninović 2, Banović, N. Bašić 5, Lugavić 2, Markanović 13. Mulavdić. Trener: Marko Govedarica.

***

SLAVIJA 30 (16)

BIJELjINA 34 (17)

Dvorana: SRC “Slavija” u Istočnom Sarajevu, gledalaca: 100, sudije: Ognjen Danilović i Sebastijan Karan (Banjaluka), delegat: Elvis Marčetić (Prijedor), sedmerci: Slavija 5 (3), Bijeljina 5 (5), isključenja: Slavija 4 minuta, Bijeljina 12 minuta.

SLAVIJA: Gajović, Kovačević, Ostojić 1, Blagojević 2, Bozalo 5, Pavlović 6, Došlo, Ždrale 5, Moćić 1, Šešlija, Lazarević 4, Beribaka 6, Todorović, Crnogorac. Trener: Borislav Mizdrak.

BIJELjINA: Janković, Žuža 4, L. Vejnović, Stevanović, Marković 4, Milić, Mehmedović, Latinović 8, Ostojić, Živanović 4, Purić 12, Marinković 2, J. Vejnović. Trener: Slaven Lončar.