Rubio sa 37 razbio Nikse, Orlandova lekcija Juti

gs

Klivlend Kavalirsi su rezultatom 126:109 pobedili Njujork Nikse, dok je Orlando Medžik ostvario trijumf rezultatom 107:100 nad Jutom Džez.

Kavalirsi slave Rikija Rubija – španski plejmejker je "zapalio" Medison Skver Garden sa 37 poena, 3 skoka i 10 asistencija, a Kavsi su pobijedili Nikse sa 126:109.

Utakmica je uglavnom bila napeta i neizvjesna, a pitanje pobjednika riješeno je u trećoj četvrtini, koju je Rubio otvorio sa tri vezane trojke i u jednom momentu šutirao 8/8 za 3...

Ovo mu je novi rekord karijere, a prethodni je bio 34 poena koje je postigao u dresu Jute Džez. Klivlend Kavalirsi su tako uspjeli da dođu do pobjede broj 7 u šampionatu, dok su Niksi upisali treći poraz u poslednjih 5 utakmica nakon odličnog početka.

Evan Mobli je sjajno ispratio Rubija sa 26 poena, 9 skokova i 5 asistencija, a Džeret Alen je postigao 18 poena uz čak 17 uhvaćenih skokova, dok je Garlend meč završio sa 16 poena.

Na drugoj strani, 19 poena je imao Džulijus Rendl, koji je tom poenterskom učinku dodao još po 7 skokova i asistencija, Rouz je imao 17 poena i 5 asistencija, a Furnije 15 poena.

Treba istaći i da su Niksi bili oslabljeni, pošto Kemba Voker nije igrao.

Košarkaši Orlando Medžika su Juti Džez podijelili lekciju pobjedivši u svom "Emvej Centru" sa 107:100, a najzaslužniji za to je bio njihov plejmejker Kol Entoni.

Sin Grega Entonija je 10 od 33 poena ubacio u četvrtoj četvrtini i tako nosio Orlando do velike pobjede, pogotovo kada pogledamo da su u trećoj četvrtini imali zaostatak od 13 poena.

Što se toka meča tiče, vidjeli smo da je Orlando u prvoj četvrtini ubacio 28 poena i dozvolio Juti samo 15, a onda su gosti preuzeli stvar u svoje ruke i sa 15 poena razlike dobili drugu dionicu za odlazak na poluvrijeme sa vođstvom 52:50.

U nastavku se dogodio već objašnjeni scenario u kom je Orlando imao minus od 13 poena i na krilima Entonija došla do preokreta i velike pobjede.

Dakle, Kol Entoni je sa 33 poena bio najefikasniji, 22 je postigao Vendel Karter uz 15 skokova i 6 asistencija, a Franc Vagner je dao 10 poena.

U redovima Jute, 21 poen uz 15 skokova i 4 blokade je imao Rudi Gober, dok je 21 imao Mičel, 14 O'Nil i 13 Bogdanović.