Ribakina pobijedila Azarenku i izborila finale Australijan opena

Tanjug

MELBURN- Teniserka iz Kahastana Elena Ribakina plasirala se u finale Australijan opena, pošto je danas u polufinalu u Melburnu pobijedila Bjeloruskinju Viktoriju Azarenku 7:6 (7:4), 6:3.

Meč je trajao 101 minut. Azarenka je 24. teniserka svijeta, dok je Ribakina na 25. mjestu WTA liste. Ovo je bio drugi međusobni duel bjeloruske i kazahstanske teniserke, a drugi trijumf Ribakine.

Teniserke su sigurno ušle u meč, a Azarenka je prva stigla do brejka u petom gemu i povela 3:2. Ribakina je potom osvojila tri uzastopna gema i stigla do vođstva od 5:3. Kazahtanka je u devetom gemu propustila jednu setu loptu, a Azarenka je uspela da izjednači na 5:5. Pobednica prvog seta odlučena je u taj-brejku, koji je pripao Ribakinoj 7:4.

Kazahstanka je povela 3:1 na startu drugog seta, a onda je održavala prednost i zasluženo je stigla do pobjede.

Ribakina će u finalu igrati sa pobjednicom meča između Bjeloruskinje Arine Sabalenke i Poljakinje Magde Linet. Ribakina će u subotu pokušati da osvoji drugu grend slem trofej, pošto je prošle godine trijumfovala na Vimbldonu.

Australijan open se igra za nagradni fond od 48,5 miliona evra.