Radnik poražen i u revanšu, Zrinjski u polufinalu

D. D.

ČITLUK - Zrinjski je i u revanš utakmici savladao Radnik sa 2:0 te izborio plasman u polufinala Kupa BiH.

Prvoligaš Republike Srpske je odigrao dobro poluvrijeme protiv šampiona BiX, koji je igrao u kombinovanom sastavu. Plemići su prvi zaprijetili u 12. minutu preko Mandića. U 27. minutu nova prilika. Mandić je ubacio loptu, Stanić vrlo loše  šutirao sa nekih 12 metara.

Bijeljinski tim se držao sve do finiša prvog dijela kada je sjajnu akciju golom krunisao Tomislav Kiš.

Zrinjski je bio puno bolji rival u nastavku a istakao se golman gostiju Nikola Lakić sa osam odbrana. Ipak  ni on nije mogao da zaustavi udarac Ivančića koji je postavio konačan rezultat 2:0, pa je mostarski tim sa ukupnim skorom 5:1 prošao dalje.

Parovi preostalih mečeva: Rudar Prijedor - Tuzla siti (prvi meč 0:5, 15 časova), Velež - Sloga (prvi meč 3:0, 18 časova), četvrtak: Zvijezda -Željezničar (prvi meč 1:2, 15 časova).