Mbape srušio Real u 94. minutu, Siti silan u Lisabonu

Tanjug

PARIZ/LISABON - Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su večeras Real Madrid 1:0 u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona.

Jedini gol, protiv najvjerovatnije budućeg kluba, postigao je Kilijan Mbape u 90+4. minutu.

Trijumf Parižana mogao je da bude i ubjedljiviji, ali je blistao golman Madriđana Tibo Kurtoa, koji je između ostalog odbranio i penal Lionelu Mesiju u 62. minutu.

Istovremeno, Mančester Siti savladao je Sporting u Lisabonu 5:0 i praktično završio posao oko plasmana u četvrtfinale.

Bernardo Silva postigao je dva gola, a upisali su se i Rijad Marez, Fil Foden i Rahim Sterling.

Rezultati i strijelci: PSŽ - Real Madrid 1:0 (Mbape 90+4), Sporting - Mančester Siti 0:5 (Marez 7, Silva 17, 44, Foden 32, Sterling 58).

Srijeda: Inter - Liverpul, Salcburg - Bajern.

Slijedeće nedjelje sastaju se: Čelsi -Lil, Viljareal - Juventus (utorak), Aletiko Madrid - Mančester Junajted, Benfika - Ajaks (srijeda).