Prva liga Republike Srpske: Kapiten Krupe Miloš Perović prezadovoljan poslije pobjede u Prijedoru

BANjALUKA - Kapiten Krupe Miloš Perović prezadovoljan je poslije pobjede na proljećnoj premijeri u kojoj je na gostovanju savladan Rudar Prijedor s 2:1.

Meč nije baš najbolje počeo za ekipu iz kanjona Tijesno, jer su Prijedorčani u 20. minutu preko Filipa Mikića došli do prednosti od 1:0. Samo deset minuta kasnije Perović je izjednačio na 1:1, a u posljednjim trenucima prvog dijela Srđan Mrzić je donio potpuni preokret. U nastavku susreta gosti su znalački čuvali prednost i na kraju su se kući vratili sa cijelim plijenom, kojim su zadržali četiri boda prednosti u odnosu na najbližeg pratioca Slobodu iz Novog Grada.

- Pokazali smo u ovom susretu da ova ekipa ima karakter. Iako smo bili u rezultatskom minusu već u prvom dijelu susreta uspjeli smo preokrenuti rezultat i tako smo pokazali da smo i psihički veoma jaka ekipa - naglasio je Perović, kome je ovo bio deveti pogodak u sezoni.

Prije susreta šef stručnog štaba Krupe Vladimir Ilić je isticao da je gostovanje u Prijedoru jedno od najtežih u nastavku sezone.

- Naš rival je dosta promijenio ekipu, doveo puno novih igrača, ali i novog trenera tako da je veoma nezahvalno igrati takve utakmice. Kada se tome doda da je teren bio izuzetno težak, onda ova naša pobjeda dobija na značaju. Međutim, uspjeli smo iz ovog duela izaći “neokrznuti” i nastavljamo juriš ka odbrani titule. Jedno je sigurno, Prijedorčani će u nastavku sezone mnogima pomrsiti račune pogotovo na svom terenu - nastavio je Perović.

U narednom kolu Krupa će ugostiti Slobodu iz Mrkonjić Grada, koja je takođe dovela novog trenera Marka Tešića.

- To bi trebalo da za nas bude mnogo lakši zadatak nego ovaj u Prijedoru, ali moramo biti oprezni. Ipak, očekujem nova tri boda na našem kontu - dodao je Perović, koji će taj susret propustiti zbog tri žuta kartona.

Parovi 19. kola, subota, 18. mart, 14.30 časova: Radnik - Slavija, Famos - Ljubić, Sutjeska - Drina (Z), Tekstilac - Željezničar Sport tim, Laktaši - Rudar Prijedor, Krupa - Sloboda (MG), Kozara - Zvijezda 09, nedjelja, 19. mart, 14.30 časova: Omarska - Podrinje (J),  Alfa Modriča - Sloboda (NG) (igra se 12. aprila u 15.30 časova).

***

RUDAR PRIJEDOR    1(1)

KRUPA               2 (2)

Strijelci: 1:0 Mikić u 20, 1:1 Perović u 30, 1:2 Mrzić u 45. minutu.

Stadion: Gradski u Prijedoru.

Gledalaca: 300.

Sudija: Mladen Mirić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Kovačević (Rudar Prijedor), Perović (Krupa).

Igrač utakmice. Miloš Perović (Krupa) 7.

RUDAR PRIJEDOR: Sekulić 6, Kovačević 6, D. Bilbija 6 (od 81. minuta Rauš -), Demonjić 6, Da Silva 6, Kojić 6 (od 70. minuta Perić -), Kamenčić 6, Jovanović 6, Filip 6,5 (od 52. minuta Tomić 6), Sajak 6, Bilbija 6 (od 81. minuta Raković -). Trener: Bojan Krulj.

KRUPA: Damjanović 6,5, Redžić 6,5, Babić 6,5, Đuričin 6,5 (od 88. minuta Mitrović), Perović 7 (od 90. minuta Krneta -), Dujaković 7, Đekić 6,5, Mrzić 7 (od 90. minuta Bubić -), Petrović 6,5 (od 77. minuta Penić -), Ristanović 6,5, Bošnjak 6,5. Trener: Vladimir Ilić.

***

LjUBIĆ    3 (1)

SUTJESKA        1 (0)

Strijelci: 1:0 Bosnić u 9, 2:0 Jugović u 59, 3:0 Mišić u 69, 3:1 Mihajlović u 84. minutu.

Stadion: “Siniša Peulić” u Prnjavoru.

Gledalaca: 50.

Sudija: Bojan Panić (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Vidović, Subić (Ljubić) Milutinović (Sutjeska).

Igrač utakmice: Andrej Bosnić (Ljubić) 7,5.

LjUBIĆ: N. Mitrović 7, Radaković 7, Jagodić 7, Milanović 7 (od 85. minuta M. Mitrović -), Jugović 7,5, Grahovac 7, Bosnić 7,5, Čudić 7 (od 73. minuta Subić -), Stupar 7, Vidović 7, Mišić 7,5 (od 80. minuta Kovačević -). Trener: Milan Stanivuković.

SUTJESKA: Pajević 6, Ivanović 6 (od 56. minuta Stanojević 6), Jolović 6, Radović 6 (od 67. minuta Rašević -), Mojović 6,5, Milutinović 6, Mihajlović 6,5, Vladičić 6 (od 46. Obrenović 6), Dačević 6 (od 77. minuta Gagović -), Bonić 6 (od 77. minuta Ristović -), Ateljević 6. Trener: Miljan Radanović.

Sudija: Mario Jelić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Veljkić, Sušić, Beatović, Stanišić (Drina, Zvornik), Ćorić (Tekstilac)

Igrač utakmice: Drago Maksimović (Drina, Zvornik) 7.

DRINA (ZVORNIK):  Ružić 6,5, Veljkić 6,5, Lazić 6,5, Blagojević 6,5 (od 78. minuta Vasić -), Andrić 6,5, Kojić 6,5, Sušić 6,5 (od 78. minuta Hidić), Perić 6,5 (od 90. minuta Kovačević -), Maksimović  7 (od 74. minuta Beatović -), Stanišić 6,5, Novak 6,5. Trener: Miodrag Jevtić.

TEKSTILAC: Marković 6, Marić 6,  Đekić 6, Jolović 6, Albert 6 (od 75. minuta Prljeta -), Jovanović 6, Kušljić 6, Bašić 6 (od 83. minuta Teofilović -), Ignasio 6, Savić 6 (od 46. minuta Lejić 6), Ignjić 6. Trener: Slaviša Božičić.

***

RADNIK   1 (0)

FAMOS    0 (0)

Strijelac: 1:0 Ristić iz penala u 56. minutu.

Stadion: Gradski u Bijeljini.

Gledalaca: 200.

Sudija: Milan Kukrika (Trebinje) 6,5.

Žuti kartoni: Milošević, Danilović (Radnik), Novković, Babić, Hadžibegović (Famos)

Igrač utakmice: Dušan Ristić (Radnik) 7.

RADNIK: Lakić 6,5, Paranos 6,5 (od 62. minuta Vasić -), Matković 6,5 (od 84. minuta Gavrić -), Ristić 7, Srećković 6,5, Maksimović 6,5 (od 62. minuta Marković -), Despotović 6,5, Danilović 6,5, Rašević 6,5, Perišić 6,5 (od 90. minuta Jokić -), Milošević 6,5. Trener: Velibor Đurić.

FAMOS: Rončević 6, Cicović 6 (od 88. minuta Drakul -), Novković 6 (od 62. minuta Mičić -), Hadžibegović 6, Bjeloš 6, Babić 6 (od 88. minuta Pavlović -), Jošikava 6 (od 68. minuta Vranešić -), Perović 6, Nakagaki 6 (od 62. minuta Mitrašinović -), Tešanović 6, Škrba 6. Trener: Vladimir Drinjak.

***

SLAVIJA          2 (1)

SLOBODA (NG) 3 (2)

Strijelci: 0:1 Smajić u 11, 1:1 Mandić u 27, 1:2 Vladić u 41, 1:3 Imamagić u 49, 2:3 Tomić u 90+3. minutu.

Stadion: SRC “Slavija” u Istočnom Sarajevu.

Sudija: Dragan Todić (Doboj) 5.

Žuti kartoni: Arbinja, pomoćni trener Simić, Popović, Erić, trener Regoje, Beširević, Bjeloš, fizioterapeut Tešan (Slavija), Kovačević, Samardžić,  Reiz, Bobaj, Paro (Sloboda, Novi Grad).

Crveni karton: trener Bojan Regoje (Slavija) u 45+4. minutu, Sergej Tomić (Slavija) po završetku susreta.

Igrač utakmice: Predrag Vladić (Sloboda, Novi Grad) 7.

SLAVIJA: Sirćo 6, Dabić 6 (od 74. minuta Bogučanin -), Beširević 6 (od 62. minuta Avdalović -), Popović 6,5, Arbinja 6,5, Bjeloš 6 (od 83. minuta Stjepić -), Kaljić 6, Mandić 6,5, Erić 6, Čvoro 6, Tomić 6. Trener: Bojan Regoje.

SLOBODA (NOVI GRAD): Milošević 6,5, Atanasković 6,5, Paro 6,5, Samardžić 6,5, Smajić 7 (od 67. minuta Bobaj -), Imamagić 7 (od 90. minuta Ešba -), Marin 6,5 (od 67. minuta Reiz -), Abdelgader 6,5 (od 84. minuta Đurić -), Fontemaki 6,5, Kovačević 6,5, Vladić 7. Trener: Zoran Bujić.

***

PODRINjE (J)   2 (1)

ALFA MODRIČA      0 (0)

Strijelci: 1:0 Jovičić u 45, 2:0 Alić u 54. minutu.

Stadion: Podrinja u Janji.

Sudija: Marko Domazet (Istočna Ilidža) 6,5.

Žuti kartoni: trener Mahalbašić, N. Alić, Erić, A. Alić, Mazić (Podrinje, Janja) Kojić, Lima, Pljevaljčić (Alfa Modriča).

Igrač utakmice: Filip Jovičić (Podrinje, Janja) 7.

PODRINjE (JANjA): Šito 6,5, Simić 6,5 (od 66. minuta Pantić -), Erić 6,5, Mazić 6,5, Lakota 6,5, Božić 6,5 (od 87. minuta Bradarić -), Nikolić 6,5, Vukićević 6,5, Jovičić 7 (od 87. minuta Delalić -), N. Alić 7 (od 73. minuta Džafo -), Stevanović 6,5 (od 73. minuta Đurić -). Trener: Zumbul Mahalbašić.

ALFA MODRIČA: Dizdar 6, Živković 6, Pljevaljčić 6, Lima 6, Radić 6, Kuljanin 6, Limić 6, Guskić 6, Ilić 6 (od 76. minuta Janković -), Kojić 6, Furtunato 6. Trener: Bojan Magazin.

***

ZVIJEZDA 09    6 (3)

OMARSKA         2 (1)

Strijelci: 1:0 Kojić u 4, 1:1 Rastoka u 10, 2:1 Mujagić u 35, 3:1 Godsvil u 43, 4:1 Janjić u 48, 5:1 Mujagić u 72, 5:2 D. Romanić u 89, 6:2 Resić u 90+2. minutu.

Stadion: Gradski u Ugljeviku.

Sudija: Nemanja Šestić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Anđić, Rastoka, Grahovac, Šunić (Omarska).

Igrač utakmice: Abid Mujagić (Zvijezda 09) 8.

ZVIJEZDA 09:  Kulić 7, Janković 7 (od 63. minuta Živanović -), Janjić 7,5, Janjić (od 84. minuta Paić -), Mujagić 8 (od 73. minuta Resić 7,5), Zoćević 7, Bokić 7 (od 63. minuta Blažević -), Godsvil 7,5, Sinanović 7, Tešić 7, Kojić 7,5 (od 73. minuta Matić -). Trener: Toni Karači.

OMARSKA: Vujičić 5,5, Ratković 5,5 (od 46. minuta Šunić 5,5), Rastoka 6, Grahovac 5,5 (od 65. minuta Zdjelar -), Anđić 5,5, Stojnić 5,5, Kopanja 5,5, Jaćimović 5,5, Banović 5,5 (od 77. minuta B. Romanić -), Jovičić 5,5, Vračar 5,5 (od 65. minuta D. Romanić 6). Trener: Zlatko Jelisavac.